Plzeňský kraj v létě lákal turisty. Přespalo jich tady o 11 procent víc

10.11.2021
Andrea Jančová

Plzeňský kraj v letošním roce lákal turisty. V ubytovacích zařízeních přespalo ve třetím čtvrtletí o téměř 11 procent více turistů než loni. V hotelech, penzionech a dalších zařízeních jich od července do konce září evidovali 357 tisíc. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad. 

Počet zahraničních turistů, kteří se ubytovali v regionu, přibylo v letošní letní sezoně jen 0,9 procenta na celkových 59.000. Počet Čechů ve třetím čtvrtletí vzrostl o témě 13 procent na 298.000 návštěvníků. V počtu turistů skončil region na osmém místě. Na prvních pozicích jsou Praha, Jihočeský a Jihomoravský kraj.

Nejvíce cizinců, celkem 30 tisíc přijelo v létě do regionu tradičně z Německa, meziročně o 10 procent méně. Druzí byli Slováci následovaní turisty z Polska. Na dalších místech byli Nizozemci, Italové a Rakušané.

Od začátku roku do konce září navštívilo Plzeňský kraj 451.000 turistů, meziročně o 10 procent méně. Loni dělal meziroční pokles za tři čtvrtletí téměř 27 procent. Domácích hostů ubylo za letošních devět měsíců meziročně o 4 procenta na 376 000, zahraničních turistů přijelo do regionu meziročně o 34 procent méně, a to 75.000. V počtu turistů tak skončil region mezi kraji na devátém místě. První byla opět Praha a na dalších místech pak Jihomoravský a Jihočeský kraj.

Hotely, penziony a další ubytovací zařízení v Plzeňském kraji vykázaly v létě přes milión přenocování, což je proti loňskému třetímu čtvrtletí nárůst 9 procent. Průměrně tak hosté strávili v regionu tři noci, stejně jako loni.

Zdroj :ČTK

 Nepřehlédněte