Policie zadržela v Říčanech pět nelegálních migrantů. Přijeli na korbě kamionu

4.11.2021
Jan Štoll

Pět migrantů z Pákistánu a Afghánistánu, kteří se dostali do Česka na korbě kamionu si převzala cizinecká policie. Rumunský řidič černé pasažéry odhalil až po otevření nákladového prostoru v logistickém areálu v Říčanech u Prahy. Běžence čeká vyhoštění a předání do státu, kde si prvotně požádali o azyl.

Cizinecká policie ze Středočeského kraje si převzala pět cizinců, kteří přicestovali nelegálně do České republiky. Prostřednictvím linky tísňového volání na ně upozornil řidič rumunského kamionu po té, co otevřel nákladový prostor vozu, v němž se cizinci nacházeli. „Na místo jako první přijely policejní hlídky z Prahy venkov JIH, které následně kontaktovaly policisty z cizinecké policie,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Jednalo se o pět dospělých mužů, dva pocházeli z Pákistánu, tři z Afgánistánu. „Policisté všechny muže zajistili a kromě jednoho je umístili do záchytného zařízení pro cizince z důvodu realizace správního vyhoštění a následného předání dle dublinské dohody,“ upřesnila mluvčí Suchánková. Cizinci tak budou předání do státu, kde si prvotně požádali o azyl. „Posledního cizince, muže pocházejícího z Afgánistánu, pak policisté propustili, ještě předtím mu ale vydali rozhodnutí o správním vyhoštění,“ dodala Suchánková.

Muži, kteří u sebe neměli žádné doklady, přicestovali podle všeho do České republiky přes Turecko, Řecko a Severní Makedonii. „Česká republika, tak jak u většiny migrantů zadržených na území kraje, nebyla jejich cílovou stanicí,“ říká mluvčí.

Podle údajů policie bylo od začátku letošního roku na území Středočeského kraje zachyceno 129 migrantů. A to nejčastěji na dálnici D1 a dále při vykládce zahraničních kamionů v různých firmách kraje. Ve všech případech se jednalo o muže s průměrným věkem 25 let, nejčastější zemí původu byl Afgánistán, Maroko, Alžírsko, či Pákistán.

zdroj: vzNepřehlédněte