Posílí tělo i ducha. Jak začít s jógou

25.7.2019
Zaz

První a nejdůležitější je odhodlání. Také musíme za hlavu hodit stud. Ten má mnoho lidí, kteří nikdy více necvičili. Bojí se, že budou ostatní koukat na jejich špeky, srovnávat se a sledovat, jak jim to nejde.

Pro začátek je fajn najít si nějaké kurzy jógy pro začátečníky. Ve většině fitek je napsáno, jak moc je lekce dynamická a jak moc je náročná. Je zapotřebí začít pozvolna a tak si pro začátek vyberte lekce, které jsou nenáročné. Ty budou spíše protahovací a naučíte se základní ásány. Co je prima? Jako bonus a také na nalákání potencionálních cvičících různá studia nabízejí úvodní hodinu zdarma. V takovém případě tedy hned víte, že nekupujete zajíce v pytli.

Jóga může zapříčinit narcistické rysy osobnosti. Je to vůbec možné?

Pokud vám vadí, že takové jednotlivé lekce nemají kontinuitu a potřebujete pevný řád a jasně dané postupy, na kterých se budete především učit, najděte si kurz jógy. Takové kurzy probíhají obvykle tři měsíce, jsou dražší a trenér vás bude postupně učit co a jak. Jednotlivé lekce mají zase výhodu pro lidi, kteří mají například náročnou práci nebo nestíhají.

Určitě si najděte jóga centrum nebo fitko, které máte blízko domova či práce, ať je „po cestě“ a nemusíte nikam zacházet. Jinak si najdete výmluvu a na cvičení nepůjdete.

Paramahansa Jógánanda, indický filosof a jogín -breatharian
Paramahansa Jógánanda, indický filosof a jogín
(breatharian)

Na józe se pracuje s řízeným dechem. Po pár lekcích pocítíte velké uvolnění, které vede k harmonizaci nervové soustavy. Jedná se tedy o cvičení, díky kterému opravdu posilujete svaly. Možná se vám někdy může podle fotografií a videí zdát, že jde jen o jednoduché protahovací cviky, opak je ale pravdou. S tím, jak se budete víc a víc učit, poznávat jednotlivé ásány, tak zjistíte, že se z protahovacího cvičení stává těžce posilovací a pro psychiku velmi přínosnou záležitost.

Určitě je také dobré začít nákupem hadříků a podložky. Jsou to nezbytnosti, díky kterým se budete mezi ostatními na cvičení cítit příjemně. Navíc díky vstupní investici s tímhle koníčkem jen tak nepřestanete.

 Nepřehlédněte