• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Praha 10 má desítky nových stromů za narozené děti. Kde všude na ně narazíte?

    Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila v rámci projektu „Stromy za narozené děti“. Po výsadbě, která byla vzhledem k aktuální situaci neveřejná, dostali rodiče informaci o místě a druhu vysazené dřeviny, fotografii stromku a cedulky se jmény dětí.

    Nejvíce nových stromů je na Zahradním Městě (20). Městská část se zaměřila především na Kubánské náměstí, kam vysadila osmičku okrasných platanů, a Malešický park, jež se chlubí čtyřmi jedlemi, magnólií a dubem. Sázelo se také ve vnitrobloku za divadlem Solidarity, na náměstí u OC Květ či v lokalitě Na Slatinách. Celkem Desítku nově zdobí 28 druhů dřevin.

    Na okraji Cukráku byl vysázen nový les pro Všenory. 15 400 sazenic především dubů a javorů

    „Stromy nejenže zkrášlují veřejný prostor, ale jsou prokazatelně i zdraví a městu prospěšné – filtrují ovzduší, vyrovnávají teplotní extrémy, vytvářejí kyslík nebo zadržují vodu. Kde standardní výsadba není možná, tam umisťujeme mobilní zeleň v nádobách,“ popsala Jana Komrsková (Piráti), místostarostka pro oblast životního prostředí. „Dřeviny také postupně doplňujeme o zasakovací vaky k lepší distribuci vody v suchém období,“ doplnila Komrsková k péči o stromy.

    Projekt Stromy za narozené děti funguje od roku 2007 a v rámci něj už bylo vysazeno přibližně 4 500 stromů. Zapojit se může každý rodič dítěte narozeného v Praze 10 při slavnostním aktu vítání občánků.

    Zdroj: praha10.cz


    Témata:

    Nepřehlédněte