Pražská tramvaj získala mezinárodní ocenění

26.11.2020
Jaroslav Svoboda

Cena German Design Award se uděluje za excelentní, komplexní a inovativní designový počin, který je zásadním obohacením celého odvětví. Pro tramvaj T3 Coupé je to tak už druhé ocenění podobného druhu ve dvou letech – už vloni uspěla v soutěži Red Dot Design Award, kdy získala ocenění v kategorii Produktový design.

Kde se vzala T3 Coupé?

Podle prvotních úvah měla být tramvaj kabrioletem. S ohledem na bezpečnost cestujících a také možnost provozu v zimě od této možnosti upustilo. Vůz vznikl modernizací pražské tramvaje typu T3. Designérkou vozu je česká návrhářka Anna Marešová, která se při tvorbě inspirovala podobou původních vozů od Františka Kardause. Tramvaj provozuje pražský dopravní podnik a veřejnost se jí mohla poprvé svézt 25. října 2018 při prezentační jízdě v rámci festivalu Designblok.

Cabriotramvaj T3 Coupé vyhrála speciální cenu na Designbloku

Letošní ocenění je důležité

German Design Award je jedním z nejznámějších a nejrenomovanějších mezinárodních ocenění v oblasti designu. Jejím organizátorem je německá Rada pro design, která každoročně vyhledává, sleduje a oceňuje zásadní trendy v oboru a jedinečné počiny z produktového a komunikačního designu. Letošní ocenění pro tramvaj T3 Coupé je velikým úspěchem, každoročně totiž vítězné projekty podléhají přísným kritériím výběru a fakt, že uspěl i český projekt jen dokládá, že stále patříme ke špici v oblasti designu a může posloužit jako motivace pro další designéry.

Muzejní tramvaje T2 kroužily kolem Pražského hraduNepřehlédněte