• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Pražské hudební kluby uvádějí Precedens, Dunaj, Krausberry, Ivana Hlase, přijede i Boban Markovič Orkestar

  16.9.2019
  Fefík
  Další fotky

  Léto je pomalu v tahu, ale nám to nevadí, protože na to u muziky zapomeneme. Krom hudby nabízí se i návštěva biografu, ve čtvrtek má v Lucerně premiéru film Bluesman o muzikantovi a kytaráři Peteru Jurkovičovi (1951 – 2015).

  Pondělí 16. září

  Malostranská beseda zahajuje týden silným kalibrem, v pondělí se na jejích prknech sejdou Precedens.

  Úterý 17. září

  Žižkovský Palác Akropolis hostí Dunaj.
  Skupina Dunaj je představitelem českého alternativního rocku. Kapela vznikla v Brně, mezi její členy patřili například zpěvačka a houslistka Iva Bittová nebo bubeník Pavel Fajt. Aktivně působila v proměnlivých sestavách v letech 1986 až 1998, kdy její činnost ukončila smrt frontmana Jiřího Kolšovského. Nakrátko se vrátila na pódia v roce 2002. V roce 2015 pak její repertoár začala znovu naživo hrát skupina Dunajská vlna, v níž dva původní členy Dunaje, baskytaristu Vladimíra Václavka a kytaristu Josefa Ostřanského, doplňovali různí bubeníci, např. Michaela Antalová, případně Dano Šoltys.
  Většina členů skupiny hrála před érou Dunaje i po ní v řadě dalších alternativních skupin, případně rozvíjeli své sólové kariéry.
  Kapela v roce 2019 obnovila činnost ve složení Pavel Koudelka, Josef Ostřanský, Vladimír Václavek.

  Středa 18. září

  Ještě jednou Akráč, ve středu sem zavítá Boban Markovič Orkestar, asi nejlepší a nejuznávanější srbská romská dechová kapela. A Boban Marković je zřejmě nejlepším trumpetistou, jakého Srbsko v posledních letech mělo.

  Balbínku pak ovládnou Krausberry a na Kamině zakotví úvalská kapela Medvěd 009.

  Pražská Akademie výtvarných umění vznikla před 220 lety. Než zakotvila u Stromovky, živořila v různých provizoriích

  Čtvrtek 19. září

  Příznivci Ester Kočičkové a Moody Cat Band mají sraz ve čtvrtek v Malostranské besedě.

  V žižkovské hospodě U vystřelenýho oka se předvede Ivan Hlas trio, loď Kaminu ovládne rock a skupina Excelence, restauraci U Holečků pak Pepa Pilař s Klasiky.

  Pátek 20. září

  Rockový sen stárnoucího muže. Písničkář Jan Burian se čtyřmi dvakrát tak mladými přáteli na přímočaré rockové vlně. Nové písně, plné energie, naléhavosti a imaginace ve starých pestrých obalech od alb Randyho Newmana, Rolling Stones, Iana Duryho, Bruce Springsteena, Toma Waitse a dalších… Kdo? Jan Burian Band. Tedy Jan Burian – zpěv, melodie a texty; Zdeněk Dočekal – klávesy; Pavel Husa – basová kytara; Kuba Červinka – kytara; Klára Böhmová – bicí. Kde? V Malostranské besedě. Kdy? V půl deváté. A proč? A proč ne?!

  V Kaštanu na Bělohorské se v pátek odehraje akce Kaštan plný Neduhů. Kolik, že to Jarda Neduha říkal, že má dětí? Šest? Tak to sedí.

  Pozdní portrét Tornádo Lou. Vychází Poslední deník Květy Fialové

  Sobota 21. září

  V sobotu bez dilemat – Slamník a Nouzový východ.

  Neděle 22. září

  Už to k září patří – Hanspaulské slavnosti ke dni svatého Václava. V parčíku pod zámečkem se mezi 15. a 22. hodinou sejdou Bluesberry Boys, Hudebníci divadla Sklep, Wooden Shoes, Bílá nemoc, Vycpaná Dáša a Ivan Hajniš s The Primitives Group.

  A kdo se bojí, že mu bude zima, tak ať si zajde do Balbínky na Jardu Hutku.

  FOTO: Pražské hudební kluby 16. – 22. září

  Pražské hudební kluby 16. – 22. září - 0 precendens ájaPražské hudební kluby 16. – 22. září - 2 hlas kačenkaPražské hudební kluby 16. – 22. září - 3 kraus vlastaPražské hudební kluby 16. – 22. září - SONY DSCPražské hudební kluby 16. – 22. září - 5 _DSC3305
  Další fotky
  Pražské hudební kluby 16. – 22. září - 6 medved_009_promoPražské hudební kluby 16. – 22. září - 7 VÁCLAVKY 2019 final posterPražské hudební kluby 16. – 22. září - 0 ester


  Nepřehlédněte