Při úklidu Uhříněvsi v běhu pomáhali i nejmenší

30.9.2019
Jan Štoll

Před radnicí na Novém náměstí v Uhříněvsi se na další úklid v běhu, takzvaný plogging, sešlo přes 20 dospělých a dětí s jednoznačnou výzvou – uklidit co největší část Uhříněvsi, než bude tma.

„Po rozdání pytlů, rukavic a sušenek jsme se rozprchli po okolí. Ti nejrychlejší běželi uklízet do Netluk a za Romanci II. My pomalejší jsme šli do Obory a za Normu. Za hodinu a půl se nám podařilo nasbírat 16 obrovských pytlů odpadků,“ informovala první místostarostka Kateřina Erbsová. Při úklidu skončily v odpadkových pytlích roztodivné předměty od pytlíků a lahví až po spodní prádlo a nádobí.

„Byli jsme však příjemně překvapeni, že místa, kde jsme našli v dubnu nejvíce ‚bordelu‘, neslouží nadále jako černé skládky a zůstala čistá. V uklízení budeme vytrvale pokračovat, dokud naši nevychovaní spoluobčané budou odhazovat. Velké díky všem, kteří přišli,“ dodala Erbsová.

Plogging je jednoduchá aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Aktivita pochází ze Švédska, kde s ní začali v roce 2016, odtud se rozšířila i do dalších zemí. V létě 2018 pak pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti i do Česka.Nepřehlédněte