Pro radost a poděkování. Jak vypadají dorty pro záchranáře i vojáky

9.5.2020
Redakce

„Nápad vznikl tak, že jsem se bavila s kamarádkou a napadlo nás, že bychom těm lidem chtěly udělat radost a zároveň jim tím poděkovat za jejich práci,“ řekla Damborská. Následně s nápadem oslovila starostu Mariánských Lázních Martina Kalinu (Piráti), který jí nabídl, že pomůže s rozvozem dortů.

Pečení dortů trvá podle Damborské přibližně tři dny. „Nejdřív se peče, poté se dort plní a poslední den se zdobí. Fotku z jedlého papíru si objednávám u jedné paní a ta mi ho pak posílá poštou,“ uvedla cukrářka.

Už napekla okolo 20 dortů. Byly určené pro záchranáře, hasiče, popeláře, městskou i státní policii, starostu nebo pro švadleny, které šijí roušky. Dort dostali také vojáci, kteří od středy minulého týdne pomáhají zaměstnancům nemocnice, například s dezinfekcí prostor nebo s přemisťováním pacientů.

Plošné testování začne v Chebské nemocnice. Přibyli nakažení

Chebsko patří mezi nejzasaženější okresy v Česku na počet obyvatel. Vážná situace je právě v Nemocnici Mariánské Lázně. Od začátku nákazy, od 9. dubna do dneška, se tam podle Krajské hygienické stanice Karlovy Vary (KHS) nakazilo již 39 pacientů, z nichž dva zemřeli. Kromě nich hygienici evidují 19 pozitivních zaměstnanců. V Karlovarském kraji se dosud podle středečních výsledků krajských hygieniků nakazilo 410 lidí.

vera/čtkNepřehlédněte