• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Proč jsou noční můry prospěšné a na jaké symboly si dát ve snech pozor?

  14.11.2022
  Simona Knotková

  Trpíte na noční můry? Podle Theresy Cheung, autorky knihy Umění vykládat sny, je to dobré znamení, že se vaše duše léčí a zbavuje se negativních emocí. Co dalšího odbornice na snění prozradila v rozhovoru s Mirror?

  „Většina snů je bohužel spojena s úzkostmi a nočními můrami, existuje pro to ale důvod. Pomáhá vám to katarzně uvolnit stres v bezpečném snovém stavu. Přirovnala bych to k tomu, když máte chřipku nebo jste nachlazení, a máte horečku. Je to dobré znamení, že se uzdravujete, že se nastartoval váš imunitní systém. Musíte mít příznaky, aby se vám ulevilo. Sny si představte jako přirozené léčení těla, které vám uzdravuje duši a uvolňuje napětí a emoce,“ vypráví britská spisovatelka, která má na svém kontě několik bestsellerů v oblasti spirituality.

  Pozor na to! Na jihu se zdají noční můry, na západ spí lenoši

  Sama je za noční můry vděčná a bere je jako signál, že mentálně roste. „Je to volání intuice, abych se posunula, protože mě v bdělém životě něco blokuje, způsobuje mi obavy a pochybnosti a já se přes to musím přenést. V bdělém stavu toho ale nejsem schopná, protože v něm dominuje racionální, logická mysl. Ve spánku se prefrontální kůra vypíná a vy můžete popustit uzdu své fantazie a nechat emoce plynout. V tomto stavu dochází k brainstormingovým propojením a můžete zjistit věci, které v bdělém stavu popíráte, protože vám v tom brání uvažování a logika,“ objasňuje Cheung.

  Podle ní existuje několik snových symbolů, které naznačují stres a problémy v našem životě. Jedním z nich jsou výjevy nepřiměřené skutečnosti, kdy si tak trochu připadáte jako Alenka v říši divů. Zpozornět byste také měli, pokud ve snech umíráte nebo jste ve zranitelné pozici, například když jste nazí nebo vás někdo pronásleduje.

  Naučte se ovládat svoje sny. Víme, jak si navodit a vychutnat lucidní spánek

  „Všechno jsou to známky toho, že existuje něco, čeho si vaše intuice během dne všímá, ale vy ne, a naléhavě to potřebujete,“ říká expertka.

  Zdroj: Mirror  Nepřehlédněte