Prodavač v obchodě rozšířil sortiment, prodával svou vypěstovanou marihuanu

3.2.2023
Jaroslav Svoboda

Kuriózním případem výroby a distribuce drog se zabývají brněnští kriminalisté. Třiatřicetiletý muž, který pracoval jako prodavač v obchodě, totiž sám pěstoval marihuanu a v práci ji pak přidal k sortimentu a prodával. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

„Jedná se o třiatřicetiletého muže, který pracoval ve specializovaném obchodě, ovšem mimo hlavní sortiment začal prodávat i vlastní vypěstovanou marihuanu. Uvedené činnosti se věnoval nejméně tři roky. Zájemcům sušinu konopí v prodejně vždy pečlivě odvážil a účtoval si zpravidla dvě stě korun za gram,“ popsala případ policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Při domovní prohlídce pak u muže kriminalisté objevili pěstební stany vybavené vzduchotechnikou, hnojiva a další potřeby k pěstování konopí. Nechyběly ani skleněné dózy s usušenou drogou o celkové hmotnosti přes čtyři kilogramy a hotovost ve výši devadesáti tisíc korun.

„Distributor nyní čelí obvinění z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za které mu může hrozit až desetileté vězení,“ dodala mluvčí Cejnková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte