Radnice upraví okolí rybníku Marvánek. Bude i vodní park pro děti

17.10.2021
Jan Štoll

Říčany u Prahy upraví okolí rybníku Marvánek. Město v hojně navštěvovaném areálu opraví cesty a vybuduje mola či vstupní portál. Práce začnou ještě na podzim.

Nové cesty budou mít mlatový povrch. Hlavní komunikace vedoucí po hrázi rybníka zůstane asfaltová a plynule se napojí na cyklostezku z Kolovrat do Mnichovic. Stavbaři také napojí restauraci u rybníka na kanalizaci a vodovod. „Radnice úpravou připraveného projektu na revitalizaci okolí docílila snížení finanční náročnosti. I přesto realizace vyjde městskou kasu na zhruba 11 milionů korun,“ uvedla mluvčí města Kateřina Lauerová.

V další etapě čeká rekonstrukce i parkoviště a příjezdovou cestu od Řipské ulice. „Zpevněná parkovací plocha ze zatravňovacích dlaždic by měla poskytnout místo pro zhruba 30 vozidel,“ dodala Lauerová.

Radnice chce do budoucna investovat dva miliony korun do vybudování vodního parku pro děti na pláži. Naopak upustila od dříve plánované výstavby vstupního objektu s šatnami a sprchami. Opraví se jen současný domeček a přibude k němu vstupní portál.

„Revitalizace okolí Marvánku naváže na již dříve realizované investice radnice – odbahnění nádrže s litorálním pásem a vytvoření písčitého břehu. Z participativního rozpočtu bylo v blízkosti restaurace za dva miliony korun vybudováno zážitkové devítijamkové minigolfové hřiště,“ dodala mluvčí.

Marvánek byl podobně jako další říčanský rybník Jureček kdysi vyhledávaným letoviskem pražských rekreantů. Pro svá soustředění si ho vybíraly i pražské sportovní kluby. Na významu sportovní areál opět získal v 60. letech minulého století, později ale už jen chátral.

STO/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte