Manažer Hotelu a restaurantu Větruše v Ústí nad Labem i majitel restaurace U Zlatého Bažanta v Litoměřicích zatím své zaměstnance propustit neplánují.
„Měli jsme v plánu delší dobu vymalovat, hlavně interiér. Protože během roku se to nestíhá, tak jsme toho teď využili,“ řekl Jan Dušek, manager výletního zámečku. Pracují i recepční, kteří hlídají objekt před případným vandalstvím, uvedl.
Dušek zatím nikoho ze svých 28 zaměstnanců propustit neplánuje. Vláda ve čtvrtek schválila, že uhradí 80 procent výdělku mj. i zaměstnancům restaurací, které musely zavřít. Manažer plánuje, že by toho využil. Pokud by karanténa trvala delší dobu, podle jeho slov např. půl roku, není si jistý, zda by bylo možné provoz zcela obnovit s nynějším počtem personálu.
Stejně uvažuje i Martin Mazanec, majitel litoměřické restaurace, která čítá do deseti pracovníků. Mazenec dnes také řekl, že výdejové okénko ani rozvozy nefungují. „Ani jsme o tom neuvažovali z bezpečnostních důvodů,“ uvedl. Doplnil, že všichni zaměstnanci kromě něj a jeho manželky jsou doma.
Rozvoz ani výdej přes okénko nefunguje ani na Větruši. Podle Duška o česká jídla není takový zájem jako například o pizzy a burgery.
Restaurace a některé obchody vláda nařídila zavřít v sobotu. Zatím má uzavření trvat do úterý. Kvůli vládnímu nařízení se v pondělí uzavřely také ubytovací zařízení. Několik hostů hotelu musel Dušek požádat o jeho opuštění. Pár z nich chtělo zůstat, rozhodnutí kabinetu nakonec uposlechli, dodal Dušek.
čtk/est



















