Romantické Vánoce na Hluboké. Neotřelý tip, kam na víkend před adventem

20.12.2018
Jitka Lenková
Další fotky

Co vám nabízí?

Především naprosto neopakovatelnou atmosféru vánočních trhů, které pořádá Alšova jihočeská galerie v jízdárně v těsném sousedství zámku Hluboká. Poslední adventní sobotu tu najdete živý betlém, hudební vystoupení Marka Bubleho a adventní trhy. Na nich budete velmi mile překvapeni nabízeným sortimentem. Vždy se jedná o rukodělné výrobky, ať již ze skla, textilií a dalších materiálů. Pokud stále ještě nemáte dárky pro všechny své blízké, tak tohle je přesně tip pro vás. Zvlášť pozoruhodná jsou vánoční přáni v takovém provedení, že jsou dárkem i jen sama o sobě.

GALERIE: Bizarní vánoční dekorace z Číny. Kdo by nebral vychytávky za pár šušňů?

Několik stánků s vánočním sortimentem najdete také kousek pod zámkem, u kostela, kde se konají také dveřní vystoupení. Naprostým překvapením pak specializovaný obchod s noži na cestě k zámku. Neostýchejte se zazvonit. Možná právě tam najdete nádherný „mužský“ dárek. Přitom koupit dárek pro muže je ta nejnáročnější disciplína.

Tip na výlet do zimního zámku v Mníšku pod Brdy. Necháte se nalákat na zahradu ze 17. století?

S trochou sněhu potom romanticky působí jak cesta na zámek, tak zámek sám. Bohužel poslední adventní neděli si udělali volno i jeho zaměstnanci. Poslední letošní zimní prohlídka zámku se koná v pátek 21. prosince a ta první v příštím roce 2. ledna. Zavřený bude celý zámek, tedy i stánek se suvenýry, který rovněž mile překvapil svým pestrým, dostupným a často originálním sortimentem.

Co vám však brání se na tomto bezpochyby romantickém trochu zasnít a představit si Vánoce na zámku, čili jako z pohádky, aspoň v duchu?

FOTO: Advent na Hluboké

Advent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focus
Další fotky
Advent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - IMG_20181215_144209Advent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - All-focusAdvent na Hluboké - IMG_20181215_133334Advent na Hluboké - All-focus

A pro úplnost dodáváme, že nedaleká zoologická zahrada je otevřena denně i o svátcích od 8,30 do 16 hodin.Nepřehlédněte