Šílenec Julio Caesar děsil Český Krumlov. Otec ho vykázal, protože měl sklony k sadismu a nekrofilii

15.5.2018
Soňa Brunnerová

Z Prahy do Českého Krumlova

Císař Rudolf II. se neoženil, zato měl řadu nemanželských dětí, minimálně šest s Kateřinou Stradovou. Jeho prvorozený syn dostal jméno Julio Caesar. Jeho celé jméno i s tituly znělo don Julio Caesar markýz d’Austria. Narodil se kolem roku 1586.

Hra o trůny v Čechách. Českého krále Jiříka z Poděbrad chtěl nahradit vlastní zeť

Rudolf dbal na to, aby Julius dostal dobré vychování i vzdělání, ale nic naplat. Jeho prvorozený byl psychicky nemocný. Trpěl schizofrenií s deviantními sklony k sadismu, masochismu a nekrofilii, jak uvedl novinář Vladimír Vojíř na svém webu.

Ačkoliv se narodil v Praze, otec svého povedeného synka vykázal na zámek v Českém Krumlově, ještě když byl nezletilý.

Zámek Králův Dvůr se vrací do doby Rudolfa II.

Zavraždil svou milenku

To nedělalo dobrotu. Rudolfův levoboček se rval v hospodách a znásilňoval ženy žijící ve městě. Našel si milenku Markétu Pichlerovou, dceru lazebníka. Jednoho dne ji zbil, pobodal nožem a vyhodil ji ze zámeckého okna, což kupodivu přežila. Jenže svému osudu neunikla. Don Julius přesvědčil rodiče Markéty, aby mu ji vydali. Ten nebohou dívku brutálně zabil a zohavil její mrtvolu tím, že jí uřezal uši a vydloubal oči, poté ji zneuctil před očima sluhů a nakonec její mrtvolu rozsekal.

Sadistická šlechtična z Čech si nezadala ani s Čachtickou paní. Proč zůstaly její kruté činy zapomenuty?

Stále šílenější Julius v izolaci

Rudolf II. se o tom po čase dozvěděl a snažil se prostřednictvím doktora Mingoniuse mladíkovi domluvit a pomoci mu. Jenže nic nepomohlo, proto Rudolf přikázal, aby jeho levoboček byl držen v izolaci na krumlovském zámku. Jeho chování se stále zhoršovalo.

Podle Vojířova článku to došlo tak daleko, že vydržel sedět nahý dlouhé hodiny u zamřížovaného okna zámku, jindy gestikuloval a pokřikoval nesrozumitelná slova na kolemjdoucí. Přestal se umývat, odmítal jídlo a v záchvatech zuřivosti rozbíjel vše, co mu přišlo pod ruku. Intenzivně se sebeukájel, později se sám zmrzačil a také se potíral svými vlastními výkaly a krví.

FOTO: Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar

Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Rudolf II (1)Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Rudolf II (3)Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Rudolf II (2)Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Rudolf II (1)Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Ferdinand_Runk_-_Pohled_na_zámek_Český_Krumlov_(1824)
Další fotky
Rudolf II. a jeho levoboček Julio Caesar - Zámek Český Krumlov

Příčina úmrtí není jasná. Spekulovalo se o tom, že příkaz k jeho usmrcení vydal sám Rudolf II., ale pravděpodobně zemřel 25. června roku 1609 kvůli prasklému hnisavému vředu v krku a spočinul v minoritském klášteře v Českém Krumlově. Není přesně známo, kde má Rudolfův levoboček hrob.

Brutální loupežník a kanibal z 16. století. Vraždil těhotné a požíral nenarozené děti

 Nepřehlédněte