Společenské hry se dnes coby zábava „nenosí“. Přitom jde o skvělý nástroj komunikace

Další fotky

Dobře vybraná hra patří mezi nejlepší dárky, kterými můžeme potěšit děti. Procvičí jejich myšlení, manuální zručnost a jazykovou vybavenost. Udělají radost ale i dospělákům. Společně pak tráví dlouhé hodiny, obzvláště pak za nepříznivého počasí či po náročném výšlapu na dovolené.

Ať deskové nebo stolní hry, jedno mají společné – díky nim spolu udržujeme komunikaci, která je v přetechnizované době nesmírně důležitá.

Mezi nejpopulárnější hry jednoznačně patří pexeso, karty, kostky nebo Člověče, nezlob se!. V nabídce ale najdeme i složitější rodinné, strategické a vědomostní hry, u kterých se zabaví celá rodina. Při výběru budeme jistě přihlížet k možnému počtu hráčů, doporučenému věku, délce hrací doby, důležitým kritériem je i grafické zpracování. Dnes je na trhu společenských her, stejně jako jiného zboží, nepřehledné množství.

Dětská hrobka v Egyptě skrývala předměty, které by mohly znamenat počátky primitivní hry v kuželky

Když už pexeso nestačí…

Tradiční český výrobce kvalitních hraček přináší radost do rodin už mnoho let. Před časem přišel s novinkou v podobě zábavné didaktické hry Pexetrio. Děti se učí pojmenovat zvířata, rostliny, stromy, písmena, různé profese a jednotlivé státy světa. Stejně jako se u Pexesa hledají dvě, tady se postupně odkrývají tři kartičky, které spolu souvisejí. „Hry Pexetrio naplňují heslo Jana Ámose Komenského: Škola hrou – Schola Ludus!,“ uvádí jejich autor Tomáš Bělka. Je to velká legrace a někdy opravdové hlavylámání i pro mamky a taťky.

 

Dřív tam bývali sovětští vojáci, dnes sportovní vyžití pro děti. Park Mirakulum zahájil sezónu!

Dámu nebo člobrdo?

Dámu spousta lidí považuje za poněkud nudnou. Existuje mnoho jejích variant. Principem je úhlopříčný pohyb kamenů po hracím poli a snaha hráče vyřadit přeskočením všechny protivníkovy kameny. Někdo zase nemůže vystát Člověče, nezlob se!. Přitom je to jedna z nejrozšířenějších a nejjednodušších stolních her na světě, při níž se dva a více hráčů snaží dostat svoje figurky co nejrychleji do chlívečku. Co dělat, když se nemůžeme dohodnout? Můžeme si hodit kostkou, nebo si rovnou v kostky zahrát. Je-li hráčů víc, určitě se vyplatí pořídit si rovnou soubor společenských her, který určitě vymaže nudu z našeho slovníku. Obsahuje tři stovky různých variant her pro hráče různého věku. Kromě zmíněných her tu najdeme také šachy, mlýn, halmu, samotáře, backgammon neboli vrhcáby, domino, kvarteto, mariášové karty a spoustu další zábavy pro malé i velké hráče.

FOTO: Společenské hry

Společenské hry - hry_1Společenské hry - hry_2Společenské hry - hry_3Společenské hry - hry_5Společenské hry - hry_4
Další fotky
Společenské hry - hry_6Společenské hry - hry_8Společenské hry - RR_1222Společenské hry - hry_7

Igráček stále žije!

Pamatujete si na Igráčka? Bývala to oblíbená postavička vyráběná v mnoha variantách. Vyrábělo jej Výrobní družstvo IGRA, jehož název je odvozen od ruského slova „igra“, což česky znamená hra.

Prvním byl zedník a vznikl v roce 1976. Hračka byla velmi oblíbená v někdejším socialistickém Československu a v zemích východního bloku. Pak přišel lyžař, hasič, policista a mnoho dalších tváří včetně vybavení.

Tahle figurka ale stále žije! Během let sice změnila tvář a vybavení, ale podstata zůstala stejná – jednotlivé postavy jsou sestaveny ze stejných dílů a mění se pouze její vnější výbava. Nejnovějšími modely, které na trhu potkáme, jsou závodník s motokárou, námořník s lodičkou a kominík. Mají i auta, která jistě potěší nejednoho kluka. Aby ne, hasičský, policejní nebo popelářský vůz je snem každého rošťáka. Obzvlášť, je-li podobou věrný tomu skutečnému. Logo stavební firmy, ekologické symboly popelářského auta nebo pohotovostní prvky hasičského auta dodávají profesionality a opravdovosti.

Nedávno dostal Igráček dokonce svůj domeček a hrad. Děti touží po pocitu bezpečí a domova, proto útulný a kompletně vybavený dům nebo ochranné zdi pevnosti poskytnou ideální prostor pro hru a vytváření vlastních příběhů. Zabaví se, zapnou fantazii a na nějaké to zlobení ani nepomyslí.

 

Tak které pojedou spolu s vámi na dovolenou nebo na víkend k babičce? Určitě si nezapomeňte nějakou tu hru přibalit, byla by škoda přijít o spoustu legrace!

 

Dnes, 15:35
Byl to Habsburk, který v nás žádné nepříjemné asociace na doby minulé nevyvolá. Není také...
Dnes, 13:25
My lidé zabíráme divoce žijícím zvířatům stále více a více místa. Ta se pak na...
Dnes, 11:15
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:15
Loňské 200. výročí narození naší nejslavnější spisovatelky oslavila ČT natočením čtyřdílné minisérie „Božena“ v režii Lenky...
Dnes, 06:00
Očkovat proti nemoci covid-19 by se nechalo 58 procent lidí, a to hlavně kvůli strachu...
Dnes, 06:00
Britannic byl jedním ze tří zaoceánských parníků společnosti White Star Line, který byl zároveň sesterskou...
Včera, 06:00
Stoupenci iniciativy Chcípl PES, kteří kritizují vládní nařízení uzavřít kvůli epidemii koronaviru restaurace a hospody,...
22.1.2021
Novému století byly teprve tři týdny, když se 22. 1. 1901 uzavřel dlouhý a naplněný...
22.1.2021
Zavedení povinného nošení respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech by při jejich současných...
22.1.2021
Na seznam kulturních památek přibyla část objektu bývalé Městské elektrárny v Přerově. Podle památkářů jde...
22.1.2021
Nejšťastnějším obdobím v životě kaktusáře je chvíle, kdy jeho exotická kráska vykvete. Čekání na květ...
Reklama