Sraz majitelů vytuněných aut u Prahy zkazila policie. Auta pěkně strhali

13.11.2022
Redakce

Na tuning sraz v Čestlicích u Prahy dorazilo na 40 policistů. Ovšem, nepřijeli obdivovat naleštěná žihadla, ale prosazovat zákon a pořádek. K nemalé „radosti“ majitelů vylepšených aut, lpěli i na tom, aby byly jejich auta v souladu se stavem popsaným v technických průkazech.

Na parkovišti u obchodního domu sešlo zhruba 1000 lidí s pěti sty auty. A dorazivším policistům začaly žně. „Účastníky zřejmě přítomnost policistů zaskočila a některé asi příliš nepotěšila. Více jak 40 policistů zkontrolovalo celkem 203 osob a 190 vozidel, kdy zjistili 63 dopravních přestupků,“ popsala tuningové odpoledne z pohledu policie mluvčí Barbora Schneeweissová.

Největším prohřeškem bylo podle ní překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to v 19 případech. „Celkem 18 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, kdy 12 z nich mělo na vozidle neoprávněnou úpravu zasklení, týkající se zejména předních bočních oken u řidiče. Na místě 11 řidičů tuto závadu odstranilo stržením fólie, 1 z řidičů toto odmítl, proto mu byla omezena technická způsobilost vozidla na 30 dní,“ dodala mluvčí.

Boční okna totiž nesmí být zatmavena úplně,  celková propustnost světla nesmí klesnout pod hodnotu 70 procent. „Na toto měření policisté využili přístroj pro měření celkového prostupu světla zasklením vozidel,“ vysvětlila Schneeweissová.

Ostatní přestupky se týkaly především nepřipoutání se bezpečnostními pásy, nerespektování dopravního značení nebo řidiči neměli rozsvícená světla.

bro

 


Témata:

Nepřehlédněte