Kladeňáky nejvíc trápí nedostatek parkovacích míst, kvalita silnic a chodníků. Nejspokojenější jsou s dostupností MHD, obchodů i přírody

Obyvatelé se v rámci projektu Setkání s občany vyjadřovali k pozitivům i negativům života ve městě. Mezi investiční priority patří i letos zkvalitňování zastaralé dopravní infrastruktury a investice do školství.

V rámci šetření radnice shromáždila přes tisíc dotazníků. „Lidé v dotazníku odpovídali na otázky typu, jak jste spokojeni, co vám vadí či jak hodnotíte například vybavení pro děti a seniory, bezpečnost, dostupnost lesa, množství a umístění kontejnerů na tříděných odpad, kvalitu silnic a chodníků a tak dále. Více dotazníků vyplnily ženy. Zajímavostí je, že více jsou s naším městem spokojeni muži než ženy. Nepatrně horší hodnocení uvedli jen u spokojenosti s autobusovou a vlakovou dopravou,“ informoval kladenský primátor Dan Jiránek.

Velmi pozitivně lidé hodnotili dostupnost kladenské městské hromadné dopravy a městské autobusy získaly ze všech sledovaných aspektů nejlepší hodnocení napříč městskými čtvrtěmi. Na opačném konci škály je stav silnic a parkování. „Stav komunikací a nedostatek parkovacích míst uvedlo jako největší problém města nejvíce osob, necelá třetina. To je pro nás samozřejmě signál, že máme pokračovat ve zvýšených investicích nejen do školství, ale také právě do dopravní infrastruktury. V loňském roce jsme do chodníků a silnici investovali sto padesát milionů, letos plánujeme opravy komunikací, chodníků a parkovišť celkem za zhruba sto padesát čtyři miliony. Rekonstruovat budeme například ulice Svojsíkovu, P. Holého, Josefa Frencla, Štechovu, Obránců míru a další. Dokončovat budeme úpravy v ulici Milady Horákové nebo napojení lokality Korea na kruhový objezd z ulice V. Dundra,“ potvrdil primátor.

Engelova vize dejvických škol se trochu naplnila. Ve verzi 21. století

Až polovina respondentů z průzkumu by uvítala více parkovacích míst. „Největšími nadcházejícími stavbami pro zlepšení parkovací situace ve městě je vybudování zcela nového parkoviště s kapacitou zhruba sto třicet šest míst v prostoru autobusového nádraží, jehož příprava letos započne, a zvětšení parkoviště u domu kultury o třicet sedm stání. Plánujeme také nové parkoviště pro více než osmdesát aut ve Štechově ulici, uvidíme, jak nám to finanční situace ovlivněná nečekanými výpadky v příjmech města způsobená pandemií koronaviru dovolí,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

 Nejspokojenější jsou se svou čtvrtí podle výsledků dotazníkového šetření obyvatelé Sítné a Centra, nejméně spokojeni jsou obyvatelé Dubí a Dříně. Zeleň a blízkost přírody nejvíce oceňují na Bressoně a v Rozdělově, nejméně v Dubí, za klidné místo považují svou čtvrť nejvíce na Bressoně, na Sítné a v Rozdělově, nejméně v Kročehlavech.

Vybavení pro děti nejlépe hodnotí lidé do 29 let, nejhůře starší 45 let. Stejný je i výsledek u vybavení pro seniory. S chodníky a s bezbariérovostí chodníků a přechodů jsou spokojenější lidé mladší 60 let. V dotaznících se lidé vyjadřovali i k pocitu bezpečnosti ve městě, nejméně bezpečně se subjektivně cítí obyvatelé Dubí a Centra, nejbezpečněji pak lidé ve čtvrtích Sítná a Bresson.
Obchody a služby nejlépe hodnotili lidé mezi 30 až 44 lety a obyvatelé centra města a Kročehlav, nejhůře starší 60 let a obyvatelé Švermova a Dubí.

I letos bude projekt přímé komunikace o rozvoji jednotlivých lokalit a sbírání podnětů přímo v terénu prostřednictvím Setkání s občany pokračovat. „Za současné pandemické situace si ale budeme muset na jejich obnovení počkat, až budou hromadné akce znovu bezpečné. To však neznamená, že se zastavil i rozvoj města. Na naplánovaných investicích se nepřetržitě pracuje. Stále nám také občané mohou předávat své návrhy na zlepšení veřejných prostranství prostřednictvím online T-mapy na webových stránkách města,“ upozornil radní Hanes.

Voňavá bylina ze Středozemí. Rozmarýn není rozmarný

 

Včera, 18:26
Pitva zemřelého čtyřměsíčního kojence, kterého policie v sobotu nalezla u Hořína na Mělnicku, vyloučila cizí...
Včera, 16:24
Mladá Boleslav od pondělí rozšíří provoz městských autobusů, který je omezený kvůli pandemii koronaviru. Linky...
Včera, 14:02
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
30.5.2020
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
29.5.2020
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
29.5.2020
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
Reklama