• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Svého psa už 2 roky vůbec nevenčí! Procházky se prý přeceňují

  5.10.2022
  Doris Drienová

  Většina chovatelů psů se shodne na tom, že procházky jsou důležitou součástí psího života. Pro spoustu psů platí, že čím více času stráví na procházce, tím jsou šťastnější. Někteří lidé ale mají úplně opačný názor – jako tato žena, která tvrdí, že její pes je mnohem šťastnější, když vůbec nechodí ven.

  Smrtící mazlíček: chovatele zabil jeden z jeho svěřenců, v domě jich měl neuvěřitelných 124!

  Tato uživatelka sociální sítě Reddit se zde svěřila, že její pes je velmi úzkostný a přehnaně reaguje na všechny podněty z okolí. Prý už šest let pracuje na nápravě jeho chování, docházeli spolu ke spoustě psích trenérů, ale nikdo z nich nedokázal problémy jejího mazlíčka úplně vyřešit.

  Žena tvrdí, že společné procházky s jejím psem se staly hotovým peklem, protože oba dva byli neustále ve stresu – pes z celého světa kolem sebe a žena z nevyzpytatelného chování psa. Navíc prý trpěla obrovskými výčitkami svědomí, že je špatná chovatelka, že zanedbala socializaci svého miláčka a že je to vše jen její vina.

  Dívenku (6) brutálně napadli cvičení pitbullové, jen díky své sestře (11) ještě žije

  Nakonec se rozhodla, že se zdroje svého stresu prostě zbaví. Na procházky se psem úplně přestala chodit a na jeho socializaci pracuje jenom doma – zve na návštěvu různé lidi a protože pes je ve známém prostředí, může se s nimi seznámit v klidu a bez úzkosti. Tato technika je prý sice zdlouhavá, žena ale tvrdí, že jako jediná jí přináší vytoužené výsledky.

  Ostatní uživatelé sociální sítě namítají, že pes potřebuje dostatek pohybu, ale žena argumentuje tím, že se vyběhá i doma. Prý spolu aportují, což pes venku dělat nechce, učí svého mazlíčka různé triky a doma také trénují psí sport agility.

  Psí unikát: Fenka francouzského buldočka má zelené štěně!

  Jiní lidé se také začali svěřovat s tím, že venčení čtyřnohého miláčka jim způsobovala příliš mnoho stresu, takže od něj „pro dobro všech“ upustili. Jejich psi se tak mohou proběhnout jen po vlastní zahradě – a někteří ani to ne. Podle odborníků ale pro naprostou většinu psů platí, že pro zachování svého duševního zdraví potřebují nové podněty, které mohou načerpat jedině na procházce. V některých zemích je dokonce stanoveno zákonem, že páníček musí psa každý den vzít na alespoň hodinovou procházku mimo prostředí jeho domova, jinak může být stíhaný za týrání zvířete.

  Zdroj: Reddit  Nepřehlédněte