Světový den UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell

Pamatovat si filmové hlášky je oblíbeným sportem, či koníčkem mnoha lidí. Soutěží mezi sebou, zkoušejí se navzájem a špičky tohoto oboru si pamatují snad každé políčko filmového pásu nebo čas, kdy Burian, Werich, nebo kdokoliv jiný, pronese, nebo učiní něco nesmrtelného. Měl bych tedy také jednu hádanku. Ve filmu Vinnetou, odjíždí Nšo-či, která se zamilovala do bledé tváře Old Shatterhanda, pro důkaz jeho neviny, či statečnosti. Důkazem má být náhrdelník z medvědích zubů. Kam Nšo-či odjíždí?

Nebudu vás trápit. To místo se jmenuje Roswell, a nachází se v Novém Mexiku, na jihu USA. Nic podstatného, že? Nyní by však měli zase zbystřit milovníci záhad, mimozemských civilizací i konspiračních teorií. Druhého července 1947 totiž nedaleko Roswellu spadlo na pozemku jednoho farmáře…. Co to bylo, o tom se vedou spory dodnes.

Mnozí také dodnes bědují nad tím, že farmář nemlčel. Bohužel, způsobil rozruch a oficiální instituce začaly jednat. Na pár dní uklidily farmáře do bezpečí za mřížemi a nálezu se zmocnily zelené mozky. Tím se nad případem zavřela voda. Vysvětlení, že se jednalo o meteorologický balon, nikdo neuvěřil. Za nález balonu se nezavírá. Mlčení mělo pochopitelně jediný následek. S konspiračními i jinými, naprosto fantastickými teoriemi, se roztrhl pytel.

Světový den UFO připomíná zvláštní úkazy. Patřily trosky nalezené před 71 lety mimozemšťanům?

Co to vlastně je UFO? Přeloženo to znamená, neidentifikovaný, létající předmět. Takže to v žádném případě neznamená jenom a pouze něco, čemu se říká, létající talíř. Vidíte-li na obloze zářící objekt, a nevíte, oč se jedná, je to z vašeho úhlu pohledu UFO.

UFO to pro vás bude až do chvíle, kdy vám nějaký astronom řekne, že jste viděli planetu Venuši. Pokud se však při víkendové grilovačce na vaši zahradu snese mimozemská loď, a přijdou další hosté na večeři, už se o UFO nejedná, protože vy již jasně víte, s kým máte tu čest.

Jasná koule se snesla z oblaků, popisuje kronikář z Líbeznic. Viděl na vlastní oči UFO?

Jak se zachovat, pokud spatříte UFO? Nežijete ve Francii, takže zde platí beze zbytku přísloví, mlčeti zlato. Proč do toho míchám Francii? Pokud ve Francii oznámíte policistovi, že jste viděli UFO, nedá vám dýchnout, ani vás neodveze do Bohnic. Učiní záznam, protože hlášení spadá pod ochranu vzdušného prostoru státu.

Je proto třeba si neustále připomínat, že nemůžete poskytnout takový důkaz, aby vám skeptici uvěřili. Ať řeknete či předložíte cokoliv, obviní vás z podvodu. Bohužel, doba jim nahrává, protože současná výpočetní technika vám vyrobí tak věrohodný trik s pozorováním, který by vám odborníci starší generace spolkli i s navijákem. Netřeba se tím však trápit. Máte zajímavý zážitek, který vám nikdo nevezme, a ušetříte si průpovídky o nutnosti pobytu v psychiatrické léčebně.

FOTO: Světový den UFO

Světový den UFO - HavárieSvětový den UFO - MimozemšťanSvětový den UFO - červí díraSvětový den UFO - Nové MexicoSvětový den UFO - Roswell UFO Museum

Druhý červenec je Světovým dnem UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell. Mimozemšťané rázem dostali reálné obrysy. Antropocentrismus se poprvé zachvěl. Že by na těch bajkách o bozích, kteří uměli létat, něco bylo? Problém, který se řeší dodnes. Důkazy, nad kterými opravdu stojí se zamyslet, se míchají s podvrhy, které nejvíce škodí serióznímu bádání.

Plevy a zrno bude třeba roztřídit. Jak? Vědeckými metodami, jiný způsob nemá šanci. Doba už nazrála k tomu, začít pátrat systematicky. Vždyť i my o sobě dáváme vědět. Téměř jedno století letí prostorem do nekonečna naše rozhlasové a půl století i televizní vysílání. I my tím říkáme, tady jsme. Světový den UFO není svátkem šílenců. Mimozemské civilizace, to znamená řešit stovky otázek. Vojenských, kulturních, náboženských. Věda snad brzy pochopí, že nemůže stát stranou.

Dnes, 11:45
U maturitních zkoušek se letos zruší písemné práce z povinné češtiny a cizích jazyků. Ústní...
Dnes, 11:20
Noblesní dáma, skvělá herečka a nejlepší kamarádka. Tak na Hanu Maciuchovou vzpomínají její herečtí kolegové...
Dnes, 11:15
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:15
Kořeny tohoto čaje sahají do dávného Japonska. Je považován za mnohem lepší variantu zeleného čaje....
Dnes, 10:45
Ministerstvo zdravotnictví od čínského výrobce objednalo téměř dva miliony stříkaček s pevnou jehlou, které podle...
Dnes, 09:30
Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta....
Dnes, 08:50
Školáci dnes dostanou své pololetní vysvědčení. V tradiční papírově podobě si ho ale ve školách...
Dnes, 06:00
Píše se 24. leden 1984 a na trh je právě uveden první počítač Macintosh. Byl...
Dnes, 06:00
Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva...
Dnes, 06:00
Žadatelé českého občanství budou muset nově prokázat například to, že se nedopustili některých přestupků. Předpokládá...
Včera, 16:30
Patříte mezi lidi, kteří si myjí vlasy jednou až dvakrát týdně nebo dáváte přednost každodenní...
Reklama