Světový den UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell

Pamatovat si filmové hlášky je oblíbeným sportem, či koníčkem mnoha lidí. Soutěží mezi sebou, zkoušejí se navzájem a špičky tohoto oboru si pamatují snad každé políčko filmového pásu nebo čas, kdy Burian, Werich, nebo kdokoliv jiný, pronese, nebo učiní něco nesmrtelného. Měl bych tedy také jednu hádanku. Ve filmu Vinnetou, odjíždí Nšo-či, která se zamilovala do bledé tváře Old Shatterhanda, pro důkaz jeho neviny, či statečnosti. Důkazem má být náhrdelník z medvědích zubů. Kam Nšo-či odjíždí?

Nebudu vás trápit. To místo se jmenuje Roswell, a nachází se v Novém Mexiku, na jihu USA. Nic podstatného, že? Nyní by však měli zase zbystřit milovníci záhad, mimozemských civilizací i konspiračních teorií. Druhého července 1947 totiž nedaleko Roswellu spadlo na pozemku jednoho farmáře…. Co to bylo, o tom se vedou spory dodnes.

Mnozí také dodnes bědují nad tím, že farmář nemlčel. Bohužel, způsobil rozruch a oficiální instituce začaly jednat. Na pár dní uklidily farmáře do bezpečí za mřížemi a nálezu se zmocnily zelené mozky. Tím se nad případem zavřela voda. Vysvětlení, že se jednalo o meteorologický balon, nikdo neuvěřil. Za nález balonu se nezavírá. Mlčení mělo pochopitelně jediný následek. S konspiračními i jinými, naprosto fantastickými teoriemi, se roztrhl pytel.

Světový den UFO připomíná zvláštní úkazy. Patřily trosky nalezené před 71 lety mimozemšťanům?

Co to vlastně je UFO? Přeloženo to znamená, neidentifikovaný, létající předmět. Takže to v žádném případě neznamená jenom a pouze něco, čemu se říká, létající talíř. Vidíte-li na obloze zářící objekt, a nevíte, oč se jedná, je to z vašeho úhlu pohledu UFO.

UFO to pro vás bude až do chvíle, kdy vám nějaký astronom řekne, že jste viděli planetu Venuši. Pokud se však při víkendové grilovačce na vaši zahradu snese mimozemská loď, a přijdou další hosté na večeři, už se o UFO nejedná, protože vy již jasně víte, s kým máte tu čest.

Jasná koule se snesla z oblaků, popisuje kronikář z Líbeznic. Viděl na vlastní oči UFO?

Jak se zachovat, pokud spatříte UFO? Nežijete ve Francii, takže zde platí beze zbytku přísloví, mlčeti zlato. Proč do toho míchám Francii? Pokud ve Francii oznámíte policistovi, že jste viděli UFO, nedá vám dýchnout, ani vás neodveze do Bohnic. Učiní záznam, protože hlášení spadá pod ochranu vzdušného prostoru státu.

Je proto třeba si neustále připomínat, že nemůžete poskytnout takový důkaz, aby vám skeptici uvěřili. Ať řeknete či předložíte cokoliv, obviní vás z podvodu. Bohužel, doba jim nahrává, protože současná výpočetní technika vám vyrobí tak věrohodný trik s pozorováním, který by vám odborníci starší generace spolkli i s navijákem. Netřeba se tím však trápit. Máte zajímavý zážitek, který vám nikdo nevezme, a ušetříte si průpovídky o nutnosti pobytu v psychiatrické léčebně.

FOTO: Světový den UFO

Světový den UFO - HavárieSvětový den UFO - MimozemšťanSvětový den UFO - červí díraSvětový den UFO - Nové MexicoSvětový den UFO - Roswell UFO Museum

Druhý červenec je Světovým dnem UFO. Trvalá vzpomínka na Roswell. Mimozemšťané rázem dostali reálné obrysy. Antropocentrismus se poprvé zachvěl. Že by na těch bajkách o bozích, kteří uměli létat, něco bylo? Problém, který se řeší dodnes. Důkazy, nad kterými opravdu stojí se zamyslet, se míchají s podvrhy, které nejvíce škodí serióznímu bádání.

Plevy a zrno bude třeba roztřídit. Jak? Vědeckými metodami, jiný způsob nemá šanci. Doba už nazrála k tomu, začít pátrat systematicky. Vždyť i my o sobě dáváme vědět. Téměř jedno století letí prostorem do nekonečna naše rozhlasové a půl století i televizní vysílání. I my tím říkáme, tady jsme. Světový den UFO není svátkem šílenců. Mimozemské civilizace, to znamená řešit stovky otázek. Vojenských, kulturních, náboženských. Věda snad brzy pochopí, že nemůže stát stranou.

Dnes, 13:59
Od Tábora až k nám, cestička jako mlat... Tuto písničku už z rozhlasu na táborském...
Dnes, 12:01
Nechtěný a odmítaný, takový se zřejmě cítil po celý život muž zvaný dánský „národní poklad“,...
Dnes, 10:29
Několik bodných ran ukončilo život šestnáctiletého mladíka Václava, toho jména třetího českého krále. Psal se...
Dnes, 08:12
Když v roce 1930 podával tehdejší starosta Zlína Tomáš Baťa návrh na zřízení nového Lesního...
Včera, 17:31
O vztazích na dálku, partnerství, rozchodech, samotě, nevěrách i o čerstvém zamilování. O naději i...
Včera, 15:59
Pod jeho nehybnou, kamennou tváří, uplynulo již nezměrné množství vody. Více jak osm století hledí...
Včera, 14:20
Ptačí peří, složené z jednotlivých per, tělní pokryv ptáků, je velice podobným materiálem jako lidské...
Včera, 12:02
Má váš pes volný přístup na zahradu? Pokud mu život na ní chcete zpříjemnit, učinit...
Včera, 10:29
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
2.8.2020
Zemětřesení lidstvo děsilo od nepaměti. Není asi zcela náhodou, že moderně pojatá věda o zemětřeseních,...
Reklama