• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tři pražské projekty soutěží ve finále Adapterra Awards 2020

  22.8.2020
  Fefík
  Další fotky

  Tři pražské projekty se dostaly do finále soutěže Adapterra Awards 2020, která hledá inspirativní projekty pomáhající přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně.

  Ve finále právě soutěží 21 těch nejlepších projektů z celé České republiky, které vybrala odborná komise ze 78 přihlášených. Který z projektů bude ale tím „nejsympatičtějším nápadem“, o tom rozhodne veřejné hlasování. Hlas může dát svému favoritovi každý, a to dokonce dvakrát, až do konce září.

  Krajinný park V Ladech v Horních Počernicích

  Krajinný park V Ladech v Horních Počernicích je povedeným příkladem revitalizace Svépravického potoka a rybníků Biologického a Xaverovského a Biologického (Xaverovského II.). Součástí projektu je také založení luk, umístění zimovišť-broukovišť, výsadba aleje i založení nového lesa, které proběhne letos na podzim. Všechny stavby jsou součástí nového krajinného parku V Ladech, jehož celková rozloha činí téměř 13 hektarů a který přispívá nejen k zadržení vody v krajině, ale také ke zvýšení rekreačního potenciálu území.

  Na Štvanici se po téměř 20 letech vrací plovárna

  Obnova Královské obory Stromovky v Bubenči

  Obnova Královské obory Stromovky v Bubenči je mimořádný projekt zahrnující výstavbu rybníků s dřevěnými moly v centrální části Stromovky, jednoho z nejnavštěvovanějších pražských parků. Projekt zahrnuje také rekonstrukci cest a rekreačních trávníků a umístění nového atraktivního mobiliáře.

  Plužiny v Dolních Počernicích

  Plužiny v Dolních Počernicích jsou příkladem šetrného zemědělství v Praze. Jedná se o podlouhlá políčka oddělená ovocnými alejemi, kde se plodiny střídají a nepoužívá se chemické ošetření ani hnojiva. Je to pilotní projekt našeho záměru změnit využívání zemědělské půdy v Praze.

  FOTO: Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky

  Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 1 biol prapKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 2 xaverovské rybníky maKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 3_krajinny-park-v-ladech_06mKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 4 v ladechKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 5 Biologický-rybník prap
  Další fotky
  Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 6 Biologický-rybník-26Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 8 xaverovske-rybniky_Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 9 Biologický-rybník-13Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 0 Xaverovsky_II


  Nepřehlédněte