Tři pražské projekty soutěží ve finále Adapterra Awards 2020

22.8.2020
Fefík
Další fotky

Ve finále právě soutěží 21 těch nejlepších projektů z celé České republiky, které vybrala odborná komise ze 78 přihlášených. Který z projektů bude ale tím „nejsympatičtějším nápadem“, o tom rozhodne veřejné hlasování. Hlas může dát svému favoritovi každý, a to dokonce dvakrát, až do konce září.

Krajinný park V Ladech v Horních Počernicích

Krajinný park V Ladech v Horních Počernicích je povedeným příkladem revitalizace Svépravického potoka a rybníků Biologického a Xaverovského a Biologického (Xaverovského II.). Součástí projektu je také založení luk, umístění zimovišť-broukovišť, výsadba aleje i založení nového lesa, které proběhne letos na podzim. Všechny stavby jsou součástí nového krajinného parku V Ladech, jehož celková rozloha činí téměř 13 hektarů a který přispívá nejen k zadržení vody v krajině, ale také ke zvýšení rekreačního potenciálu území.

Na Štvanici se po téměř 20 letech vrací plovárna

Obnova Královské obory Stromovky v Bubenči

Obnova Královské obory Stromovky v Bubenči je mimořádný projekt zahrnující výstavbu rybníků s dřevěnými moly v centrální části Stromovky, jednoho z nejnavštěvovanějších pražských parků. Projekt zahrnuje také rekonstrukci cest a rekreačních trávníků a umístění nového atraktivního mobiliáře.

Plužiny v Dolních Počernicích

Plužiny v Dolních Počernicích jsou příkladem šetrného zemědělství v Praze. Jedná se o podlouhlá políčka oddělená ovocnými alejemi, kde se plodiny střídají a nepoužívá se chemické ošetření ani hnojiva. Je to pilotní projekt našeho záměru změnit využívání zemědělské půdy v Praze.

FOTO: Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky

Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 1 biol prapKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 2 xaverovské rybníky maKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 3_krajinny-park-v-ladech_06mKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 4 v ladechKrajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 5 Biologický-rybník prap
Další fotky
Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 6 Biologický-rybník-26Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 8 xaverovske-rybniky_Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 9 Biologický-rybník-13Krajinný park V Ladech – Xaverovské rybníky - 0 Xaverovsky_II


Nepřehlédněte