U říčanského gymnázia začala stavby sportovní haly za 87 milionů korun

1.12.2021
Jan Štoll

Její součástí bude tribuna a další zázemí. Stavební práce vyjdou Středočeský kraj na 87 milionů korun, předpokládaný termín dokončení je červen 2023, řekla to Zuzana Žídková z hejtmanství.

V areálu školy na Komenského náměstí zatím začaly terénní práce. Nové sportoviště by mělo sloužit nejen studentům gymnázia, ale také k různým akcím pro veřejnost. Kapacita dosavadní tělocvičny je podle dřívějšího vyjádření kraje nedostatečná a škola má problém se zajištěním tělesné výchovy.

Město podle starosty Davida Michaličky (Klidné město) v okolí haly vybuduje nová parkovací místa. „Část parkovacích míst bude přístupná z Komenského náměstí, hlavní parkovací plochu ale postaví město z druhé strany pozemku jako rozšíření dnešního parkoviště u pivovaru,“ uvedl Michalička. Zároveň podle něj vznikne průchod z parkoviště k hale a také přímo ke školce U Slunečních hodin.

Starosta informovali o základní škole Komenského náměstí. „Byl schválen plán soutěžit výstavbu až v roce 2022, kdy je pravděpodobné získání vyšších dotací a také uklidnění nestabilního stavebního trhu,“ napsal. Podle něj by v dnešních cenách by měla 18-ti třídní škola s veškerým odborným zázemím, sportovní halou či kuchyní stát přibližně 670 milionů korun. Dotace by mohly pokrýt zhruba dvě třetiny nákladů.

Sto/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte