Uprchlý pacient psychiatrie v Dobřanech může být nebezpečný, policie prosí veřejnost o pomoc s pátráním

27.1.2023
Doris Drienová

Kriminalisté vyhlásili pátrání po pacientovi Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku, který má nařízené ústavní psychiatrické léčení. Pětatřicetiletý Polák Jerzy Maciej Kawik se ve čtvrtek odpoledne nevrátil z povolené vycházky po areálu nemocnice. Nepřítomnost v nemocnici může ohrozit jeho zdraví, může ale také napadat ostatní lidi, uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Muž má nařízené ústavní psychiatrické léčení kvůli psychické nemoci. Z nemocnice odešel 26. ledna v 14:45 na povolenou vycházku po areálu nemocnice, ale do ústavu se již nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu,“ uvedla mluvčí.

Hledaný je střední postavy, vysoký 176 centimetrů, má oválný obličej, krátké hnědé vlasy, zelené oči a strniště vousů. Na sobě by měl mít zimní tmavou bundu, džíny a zimní boty. Mluví česky špatně srozumitelně. Mohl by se pohybovat v okrese Rakovník, ke kterému má osobní vztah.

Jakékoliv informace o pohybu či pobytu hledaného muže mohou lidé oznámit na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně.

Zdroj: ČTK



Nepřehlédněte