Uprostřed slapské přehrady hořela loď. Lidé z ní skákali do vody

14.10.2021
Jan Štoll

Nevšední pohled na hořící loď mohli zažít návštěvníci Slapské přehrady. Byla to ale jen simulace. Hasiči tam totiž nacvičovali zásah u požáru plavidla. To poskytla Státní plavební správa.

Poslední zářiový den na přehradě cvičili hasiči z Dobříše, Sedlčan a Jílového u Prahy. „Námětem výcviku byl požár plavidla uprostřed vodní plochy, ze kterého se skokem do vody zachránily dvě osoby,“ uvedl za hasiče řídící důstojník Radek Dopirák.

Jako první dorazila na místo Vodní záchranná služba z Živohošti, která zachránila obě osoby. „Po dojezdu záchranného člunu s posádkou profesionálních hasičů z Dobříše byly zahájeny vlastní hasební práce. Hasiči museli použít přenosné plovoucí čerpadlo, ze kterého vedli útočný proud na hořící loď,“ dodal Dopirák. Po likvidaci požáru hasiči v dýchací technice ještě celou loď zkontrolovali.

„Další úkony byly na policejních potápěčích, kteří prohlédli loď zespodu pod hladinou z hlediska případného poškození a také možného výskytu dalších osob. Pak loď uvázali ke své a přitáhli ji ke břehu,“ dodal. Tam už byli připraveni hasiči ze Sedlčan, aby i s pomocí posádky dobříšského člunu ohraničili poškozené plavidlo nornými stěnami, a zabránili tak úniku nebezpečných látek do vody.

Situaci na místě po celou dobu monitorovaly drony příbramské policie a profesionálních hasičů z Mělníka. Při monitoringu byla využita i funkce termokamery.

zdroj: vzNepřehlédněte