V jednoduchosti je krása. Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami

Další fotky

Dušičky se blíží a květinářství i trhy nabízejí velké množství věnců, košíčků i jiných ozdob. Rozhodně ale nejde o levnou záležitost, zvlášť chystáte-li se navštívit hrobů několik. Pokud chcete pár stovek ušetřit, zkuste si dušičkový věnec nebo košíček vyrobit sami.

Nejdříve si musíte ujasnit, jak velký věnec chcete mít. Když zakoupený korpus ozdobíte, zvětší se velikost věnce nejméně o pět centimetrů, a tak s tím předem počítejte. Zda si pořídíte korpus polystyrenový, slaměný nebo umělý, záleží už jen na vás.

Nejvhodnější je slaměný korpus

Doporučujeme slaměný korpus, jeho výhodou je, že se drátkem neprořezává. Na internetu ho koupíte od 20 korun. Vše ostatní pořídíte zadarmo – na procházce můžete nasbírat chvojí, větvičky, plody šípku, slaměnky, šišky, mech a další přírodniny. Přírodní ozdoby upevníte na věnec pomocí tavné pistole či vázacího drátku.

Věnec nebo košíček?

Nejdříve korpus obalte chvojím. Ideální je použít větvičky túje, cypřiše, stříbrného smrku či borovice. Korpus můžete také obalit mechem, který si přinesete z lesa.

Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš. Kdo může nocovat na vaší zahradě

Připravte si také kombinačky, štípací nůžky, vázací drát a tavicí pistoli. Na korpus připevněte drát a dvakrát ho obtočte. Postupně skládejte jednu větvičku za druhou a obtočte drátkem.

Když máte korpus obskládaný chvojím, začněte ho zdobit. K tomu se výborně hodí šišky, plody šípku a dalších dřevin, ale třeba i slaměnky. Drobné plody přilepte na chvojí s pomocí tavicí pistole. Přidržte ji asi dvě minuty než lepidlo zaschne. Při použití pistole buďte velmi opatrní, při neopatrném použití hrozí totiž popálení. Rozhodně nenechávejte pistoli v dosahu dětí.

Místo klasického věnce můžete hrob ozdobit také košíčkem. Nejlevnější košíčky stojí na internetu 30 korun, cenově vyjdou stejně jako korpusy na věnec. Ozdobit košíček je rovněž snadné.

Najdeme je snad na každé mezi, stráni či okraji lesa. Síla zakletá v šípku

Dovnitř vložte aranžovací hmotu cihlička o rozměru 20 x 10 x 7,7 cm, kterou koupíte v květinářství nebo ji můžete pořídit na internetu. Do hmoty pak zapíchejte větvičky a ozdoby podobně jako u věnce. Doprostřed košíčku můžete umístit také svíčku.

V jednoduchosti je krása

Do jakých barev budete svou dušičkovou dekoraci ladit, záleží jen na vašem vkusu. Lepší je však vsadit na střídmost, protože příliš mnoho barev bude působit překombinovaně. I u dušičkových ozdob platí, že v jednoduchosti je krása. Pokud se chcete držet klasiky, doporučuje se hnědá, vínová, modrá a fialová barva. Nic nezkazíte ani přírodními tóny – zelenou, hnědou či smetanovou.

FOTO: Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami

Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzim
Další fotky
Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - hrbitov dusicky svatek zemrelých
Ema Karpeles
Dnes, 15:40
Až zazvoní. Takový název nese nový singl třináctileté Emy Karpeles. Jedná se o školní písníčku,...
Dnes, 11:40
Znělcový vrch Ortel se nachází na Českolipsku mezi obcemi Cvikov a Sloup v Čechách v...
Dnes, 10:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 10:20
Většina příběhů pražských brownfieldů si je podobných. Byly to původně periférie s industriální minulostí. V...
Dnes, 08:11
Linky podzemní dráhy dnes najdeme takřka v každé světové metropoli, přičemž velikost města ne vždy...
Včera, 15:40
Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky...
Včera, 13:40
Nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, přibližně deset kilometrů východně, v nadmořské výšce 717 metrů na...
Včera, 13:38
Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda představovala....
Ilustrační foto
Včera, 13:01
Počínaje 1. prosincem zřizuje Husitská diakonie krizovou linku 222 766 030, na kterou může volat...
Včera, 11:41
Viděli jste někdy naživo odpich u vysoké pece? Sršící jikry, oslnivě bílá záře a žhnoucí...
Včera, 10:20
Pražský dopravní podnik, a především designérka Anna Marešová se dočkali nejvyššího ocenění pro speciální vyhlídkovou...
Reklama