V jednoduchosti je krása. Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami

Další fotky

Dušičky se blíží a květinářství i trhy nabízejí velké množství věnců, košíčků i jiných ozdob. Rozhodně ale nejde o levnou záležitost, zvlášť chystáte-li se navštívit hrobů několik. Pokud chcete pár stovek ušetřit, zkuste si dušičkový věnec nebo košíček vyrobit sami.

Nejdříve si musíte ujasnit, jak velký věnec chcete mít. Když zakoupený korpus ozdobíte, zvětší se velikost věnce nejméně o pět centimetrů, a tak s tím předem počítejte. Zda si pořídíte korpus polystyrenový, slaměný nebo umělý, záleží už jen na vás.

Nejvhodnější je slaměný korpus

Doporučujeme slaměný korpus, jeho výhodou je, že se drátkem neprořezává. Na internetu ho koupíte od 20 korun. Vše ostatní pořídíte zadarmo – na procházce můžete nasbírat chvojí, větvičky, plody šípku, slaměnky, šišky, mech a další přírodniny. Přírodní ozdoby upevníte na věnec pomocí tavné pistole či vázacího drátku.

Věnec nebo košíček?

Nejdříve korpus obalte chvojím. Ideální je použít větvičky túje, cypřiše, stříbrného smrku či borovice. Korpus můžete také obalit mechem, který si přinesete z lesa.

Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš. Kdo může nocovat na vaší zahradě

Připravte si také kombinačky, štípací nůžky, vázací drát a tavicí pistoli. Na korpus připevněte drát a dvakrát ho obtočte. Postupně skládejte jednu větvičku za druhou a obtočte drátkem.

Když máte korpus obskládaný chvojím, začněte ho zdobit. K tomu se výborně hodí šišky, plody šípku a dalších dřevin, ale třeba i slaměnky. Drobné plody přilepte na chvojí s pomocí tavicí pistole. Přidržte ji asi dvě minuty než lepidlo zaschne. Při použití pistole buďte velmi opatrní, při neopatrném použití hrozí totiž popálení. Rozhodně nenechávejte pistoli v dosahu dětí.

Místo klasického věnce můžete hrob ozdobit také košíčkem. Nejlevnější košíčky stojí na internetu 30 korun, cenově vyjdou stejně jako korpusy na věnec. Ozdobit košíček je rovněž snadné.

Najdeme je snad na každé mezi, stráni či okraji lesa. Síla zakletá v šípku

Dovnitř vložte aranžovací hmotu cihlička o rozměru 20 x 10 x 7,7 cm, kterou koupíte v květinářství nebo ji můžete pořídit na internetu. Do hmoty pak zapíchejte větvičky a ozdoby podobně jako u věnce. Doprostřed košíčku můžete umístit také svíčku.

V jednoduchosti je krása

Do jakých barev budete svou dušičkovou dekoraci ladit, záleží jen na vašem vkusu. Lepší je však vsadit na střídmost, protože příliš mnoho barev bude působit překombinovaně. I u dušičkových ozdob platí, že v jednoduchosti je krása. Pokud se chcete držet klasiky, doporučuje se hnědá, vínová, modrá a fialová barva. Nic nezkazíte ani přírodními tóny – zelenou, hnědou či smetanovou.

FOTO: Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami

Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzim
Další fotky
Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - venec podzimUšetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami - hrbitov dusicky svatek zemrelých
Dnes, 13:25
Bílá zima byla letos krásná a dostatečně jsme se ji nabažili my i naše děti....
Dnes, 11:15
Pokud se jmenujete Horymír, máte smůlu. Ten, kdo se řídí striktně kalendářem, může svůj svátek...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
Když se řeknou názvy filmů Dívka v modrém, Hostinec U kamenného stolu, Jan Žižka, Sokolovo,...
Dnes, 04:00
3D vizualizaci výstavy To nejlepší z architektury šedesátých a sedmdesátých let v České republice připravila...
Dnes, 04:00
V celé zemi bude dohlížet na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel 26 tisíc policistů. Měli...
Včera, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Včera, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Včera, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Včera, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Včera, 04:00
Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Ochranné prostředky...
Reklama