• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody

  5.10.2017
  Andrea Cerqueirová

  Když vystoupíte na vlakové zastávce Černošice-Mokropsy nebo přijedete na kole z Prahy příjemnou cyklostezkou, dojedete do malebné obce, která je od roku 1950 součástí obce Černošice. Příjemný výlet, kdy se můžete procházet po obci, si lze zpestřit v některé z místních hospůdek. Výběr je – na tak relativně malou plochu – velký a zároveň pestrý. Všude je prostor pro parkování aut i kol.

  Kousek od nádraží narazíte na Steak bar, který se nachází ve starém malebném stavení, specializuje se, přirozeně, na masité pokrmy. Nedaleko od něj je pravá česká hospoda, která má v těchto dnech zavřeno kvůli změně majitele. Na vratech však slibuje, že to je jen dočasné. Kousek od ní je vyhlášená pizzerie Luna, která je poblíž Berounky, krásný výhled na řeku i do údolí vám dopřeje nedaleká restaurace Mokropsy Grill Fish.

  Na kole samozřejmě můžete jet i dál. Cyklostezka pokračuje kolem chatové osady, kde je jen třeba dávat pozor na pěší a na auta. I když nyní je už po sezóně. Přesto se tam lidé pohybují, neboť někteří tam bydlí nastálo, přičemž nemálo z nich přebudovalo své chatky na hezké rodinné domky. V sezóně tam praská ve švech místní hospůdka U Laviček. A i na podzim můžete zajít k řece a kochat se přírodou. Hraje barvami. A než do Mokropes vyrazíte, je dobré něco si o nich zjistit.

  První zmínky o obci pochází z roku 1088, král Vratislav tehdy část zdejšího zboží věnoval vyšehradskému klášteru. Později se, až do roku 1436, víska stala součástí svatojiřských klášterních majetků, císař Zikmund ji poté zapsal k majetkům Oldřicha Medka z Valdeku. V roce 1622 získal zdejší statky Vilém Vřesovec z Vřesovic, po něm Mokropsy zdědil Jindřich Paradies z Eschaide. V roce 1638 je postoupil klášteru na Zbraslavi, od roku 1950 jsou Dolní Mokropsy součást Černošic.

  FOTO: V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody

  V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - Steak BarV Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - Steak Bar 2V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - Mokropsy Grill FishV Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - Mokropsy Grill Fish 2V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - Luna pizzeria
  Další fotky
  V Mokropsech doslova zakopáváte o hospody - ceska hospoda


  Nepřehlédněte