V Plzeňském kraji už pět týdnů zlevňují pohonné hmoty

5.8.2022
Andrea Jančová

V Plzeňském kraji už pět týdnů zlevňují pohonné hmoty o desítky haléřů. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v regionu prodává v průměru za 44,45 koruny za litr. O více než korunu na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 45,07. 

V Plzeňském kraji jsou aktuálně nejlevnější pohonné hmoty v okrese Plzeň-sever. Benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 43,06 koruny za litr, což je za týden o 1,37 koruny na litru méně, a naftu za 44,00 korun, o 93 haléřů méně něž minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Nejdražší paliva jsou aktuálně na Tachovsku, kde stojí litr benzinu průměrně 46,61 koruny, co že od minulé středy pokles o 32 haléřů. Nafta tam zlevnila o 97 haléřů na průměrných 46,58 koruny za litr.

Vláda proti prudkému zdražování paliv přijala několik opatření. Mimo jiné od začátku června na čtyři měsíce snížila o 1,50 Kč/l spotřební daň z benzinu a nafty. Kabinet zvažuje, že ponechá sníženou daň u nafty trvale. Důvodem je konkurenceschopnost s okolními zeměmi.

V sousedním Německu tankují řidiči benzinových vozů už druhý týden levněji. Průměrná cena srovnatelného typu benzinu v Německu je v přepočtu 44,10. Nafta zůstává dražší, v přepočtu přijde na 47,90.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte