V Praze záhadně mizí sáčky na psí exkrementy. Přesto pejskaři po svých mazlíčcích neuklízí

25.3.2021
Jan Štoll

Na ostatní pejskaře se tak kýžený počet sáčků nedostává a „nálož“ po svých pejscích, musí uklízet do sáčku vlastních, pokud ovšem nespoléhali na stojany a mají je s sebou.

„Opět se nám množí podněty, že chybí v zásobnících sáčky na psí exkrementy. Bohužel se ale často stává, že je do pár hodin celý svazek sáčků pryč. Prosíme, neberte si domů celá balení. Kromě nesolidárnosti s ostatními často poničíte i stojan, který je pak nutné opravit,“ uvedla za radnici Petra Vaňková.

Radnice doplňuje sáčky pravidelně každý týden. „Za normálních okolností by vydržel minimálně do dalšího plnění. Za loňský rok byly nakoupeny sáčky za téměř 90 tisíc korun,“ dodává Vaňková.

„Zároveň prosíme pejskaře, aby si na procházku vzali i sáček z domova a nespoléhali na jejich přítomnost v zásobnících,“ dodává Vaňková.

Pejskaři, pozor! Na Spořilově někdo poházel housky prošpikované hřebíky

Právě neuklizené zbytky po venčení domácích mazlíčků je častým důvodem sporů mezi pejskaři a ostatní veřejností. „Musíme potvrdit, že pro část pejskařů bohužel stále není samozřejmostí uklízet po svém psovi. Povinnost neprodleně uklidit po svém psovi je zakotvena ve vyhlášce hlavního města Prahy o čistotě,“ připomíná Vaňková.

Městská část se snaží vyjít vstříc slušným a zodpovědným pejskařům a při platbě poplatku za psa poskytuje speciální sáčky na sběr psích exkrementů.Nepřehlédněte