• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací

  2.1.2018
  Bohumil Brejžek

  Přetížené dopravě v centru města uleví budované nové parkoviště v blízkosti příbramské nemocnice v ulici Generála Tesaříka. Řidičům nabídne víc jak sto parkovacích míst a radnice chce do této části města prodloužit i některou z autobusových linek MHD.

  Parkoviště staví město bez dotace

  Nové parkoviště bude mít celkem 122 parkovacích míst, z toho osm bude pro handicapované motoristy. „Přestože se bohužel nepodařilo nalézt jakýkoliv dotační titul, který by nám pomohl toto parkoviště financovat, rozhodli jsme se jej realizovat výhradně z vlastních finančních prostředků,“ uvádí starosta Jindřich Vařeka s tím, že parkoviště vzniká v místech, kde předchozí vedení města uvažovalo i o stavbě parkovacího domu, který by nyní měl vzniknout u autobusového nádraží. V jeho případě by ale většinu nákladů, jež se odhadují na padesát milionů, měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

  Příbramský dům s pečovatelskou službou bude zachován, musí se ale zrekonstruovat

  Zastávka MHD bude přímo před nemocnicí

  Součástí projektu je i vybudování točny pro autobusy MHD, nová zastávka bude stát přímo před nemocnicí. Město totiž současně plánuje i protažení některého ze spojů až k nemocnici. „Jsme si vědomi, že zaparkovat právě u nemocnice je v současné chvíli doslova horor. Výstavba této nové parkovací plochy by tak měla mnoha lidem ulehčit život,“ říká místostarosta Václav Švenda.

  Kontejnery v Příbrami mluví a odměňují

  Parkoviště i malý park

  Pozemky o celkové ploše cca 3 500 m2, na nichž se parkoviště buduje, jsou v majetku města. Projekt počítá i s estetickou stránkou věci, součástí parkoviště proto budou i drobné parkové úpravy. Na parkovišti bude naistalován parkovací systém, ten však prozatím ještě nebyl stanoven. „Prioritou je pro nás to, aby byl systém co nejefektivnější. Aby ten, kdo přijede, parkovací místo vždy našel,“ doplňuje místostarosta Švenda.

  Náklady na výstavbu přesáhnou částku devět milionů korun. Pokud vše půjde podle plánu a klimatické podmínky při výstavbě budou příznivé, parkoviště by řidiči mohli začít využívat již v únoru.

  FOTO: V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací

  V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací - Příbram – Výstavba parkovištěV Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací - Příbram – Výstavba parkoviště 4V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací - Příbram – Výstavba parkoviště 3V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací - Příbram – Výstavba parkoviště 2V Příbrami roste parkoviště za 9 milionů. Město ho staví zcela bez dotací - Příbram – Nemocnice


  Nepřehlédněte