Výstava sukulentů v Praze vás nadchne. Na co se můžete těšit?

22.6.2021
Karel Dudek
Další fotky

FOTO: Výstava sukulentů

Výstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentů
Další fotky
Výstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentůVýstava sukulentů - Výstava sukulentů

Jejich bodliny chrání rostlinu i vás, protože mnoho sukulentů je jedovatých. Borůvce podobný plod rulíku zlomocného ruka dítěte s přehledem utrhne, sáhnout si na kaktus, to už je mnohem horši. Obecně se dá říci, že v českém lese se otrávíte tím, co tam roste, mnohem snadněji, než sbírkou kaktusů, což je velmi ušlechtilý koníček. Vidět jedovaté kaktusy je jistě lákavé. Indiáni i domorodci, například na Madagaskaru, jim věnovali zvýšenou pozornost. Letitými zkušenostmi se naučili rozumět těmto rostlinám. Pamatovali si dobře, co při neopatrné konzumaci mohou provést s domácími zvířaty i lidmi. Zabít predátora šípem, namočeným do takto získaného jedu, bylo rychlé a bezpečné.

Sukulenty, to nejsou jen kaktusy. Pokochejte se v botanické zahradě krásou rostlinného těla

Osmnáctého června byla v Botanické zahradě, v pražské Tróji, otevřena výstava jedovatých sukulentů. Cykasy přijdou na řadu později, ale několik jejich exemplářů můžete vidět u vstupu do skleníku Svět sukulentů. Výstava potrvá do jedenáctého července, takže na návštěvu máte více než tři týdny. Milovníci kaktusů se nemusí jenom dívat, je to prodejní výstava. Jedovaté rostliny jsou ukryté ve vitrínách, ale toho jistě nemusí nikdo litovat, jsou velice dobře označené a celou výstavu podporuje řada velkých, informační panelů. Pokud by vám nestačily, je zde i pěstitelská poradna. Řada chlupáčů právě kvete a barvy jsou skutečně nádherné.  Výstavu pro návštěvníky připravila přední česká odbornice na tropické rostliny a sukulenty, RNDr. Eva Smržová. Její oblíbenou destinací tohoto výzkumu je Madagaskar, jeden z největších ostrovů světa, s úžasnou flórou. Část z ní můžete vidět. Venku je sice vedro, ale snad vydržíte více než zde vystavené kaktusy.

Ideální spojení je metrem trasy ,,C“ do stanice Kobylisy, a odtud autobusem MHD č. 102 nebo č. 144, do stanice Na Pazderce (pozor, je na znamení). Odtud je k pokladně opravdu kousek. Stačí přejít silnici. Skleník Svět Sukulentů je co by kamenem dohodil. Kaktusy se už na vás těší!

Zdroj: vzNepřehlédněte