Vzácná nemoc zdeformovala ženě obličej. Schytává za to posměšky a nenávist

1.12.2022
Simona Knotková

Sedmadvacetiletá Američanka Lauren Behanna se narodila s kongenitálním myastenickým syndromem. Extrémně vzácné onemocnění ovlivňuje její pohyblivost a je příčinou nezvykle protáhlého obličeje, kvůli kterému je častým terčem posměšků. Žena ale odmítá utíkat před realitou a o své nemoci chce šířit povědomí.

„Narodila jsem se svalovou ochablostí, která se projevuje jako roztroušená skleróza, ale není u ní postupný průběh. První rok života jsem strávila v nemocnici. Bez léků jsem v podstatě jako hadrová panenka. Každý den se musím učit znovu chodit a trvá mi minimálně půlhodinu, než vstanu z postele,“ začíná své vyprávění žena, která žije v Západní Virginii společně s manželem Codym a sedmiletou dcerou Abby.

Žena vypadá v devatenácti jako malá holčička! Lidé se jí za to posmívají

Když se narodila, rodiče si vyslechli, že se nedožije prvních narozenin. Žena ale předčila negativní prognózy a díky lékům může denně fungovat. Na co medikamenty už nestačí, jsou nevhodné poznámky a posměšky cizích lidí, které žena zažívá zejména na sociálních sítích.

„Lidé na mě zírají, ale nevšímám si toho. Moc si nepamatuju, že by mě jako dítě šikanovali, to se vlastně děje až teď v dospělosti na TikToku, ale zvládám to. Emočně je to náročné a často se sama sebe ptám: ‚Proč já?'“ říká.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lauren Michelle (@itslaurenduh94)

Velkou podporu má ve své rodině i nejbližším okolí. „Chovají se ke mně jako k naprosto normálnímu člověkovi. Je ale pravda, že nejraději jsem doma, takže moc zážitků ze společenského života nemám. Tak či onak, doufám, že budu žít dlouhý, zdravý a šťastný život, ve kterém budu nadále bavit a inspirovat ostatní. Přijala jsem realitu, že jsem jiná, a ráda lidem ukazuju, že je v pořádku lišit se. Díky tomu je každý z nás unikátní,“ uzavírá.

Zdroj: MirrorNepřehlédněte