Youtuber převedl populární seriál Hra na oliheň do reality. Hrálo se o miliony

30.11.2021
Simona Knotková

YouTuber James Steven Donaldson, v internetovém světě známý pod přezdívkou MrBeast, splnil sen 456 fanoušků populárního jihokorejského seriálu Squid Game (česky Hra na oliheň). Vytvořil takřka navlas stejnou repliku soutěže, ve které se hrálo o obří sumu peněz. Jednu odlišnost to ale přece jenom mělo – na rozdíl od seriálu nikdo nezemřel.

Stejně jako ve Squid Game od Netflixu si museli soutěžící projít celkem šesti koly, které vycházely z tradičních jihokorejských dětských her. Účastníci se tak setkali se hrou červená, zelená, kuličkami, přetahovanou nebo medovými plástvemi. Závěrečná hra o oliheň byla nahrazena hrou s židlemi, která je západnímu světu známější.

Chlapec chtěl napodobit úkol ze seriálu Hra na oliheň. Skončil v nemocnici s popáleninami

Nejzásadnější změnou byla ale skutečnost, že na rozdíl od seriálové podoby ve hře nikdo neumíral. Soutěžící měli na břichu připevněný sáček s tekutinou, který při jejich prohře praskl. Ve hrách na přetahovanou a skleněný most poté namísto na zem padali do měkké pěny.

Realizace dokonalé napodobeniny seriálu trvala youtuberovi sedm týdnů a přišla ho na cca 2 miliony dolarů. Výherce, hráč s číslem 079, si odnesl výhru v hodnotě 456 tisíc dolarů, což je v přepočtu na naší měnu více než 10 milionů.

Na celé video se podívejte tady.

Zdroj: YouTubeNepřehlédněte