Zabily mladou ženu žvýkačky? Její náhlá smrt nebyla nikdy objasněna

1.6.2021
Simona Knotková

Britka Maria Morgan ztratila před deseti lety svou devatenáctiletou dceru Samantu. Pitva nedokázala určit přesnou příčinu smrti. Jediným možným viníkem zůstaly žvýkačky.

Samantě Jenkins se jednoho červnového dne roku 2011 udělalo nevolno. Její matka Maria Morgan si myslela, že je dehydratovaná z horka a poradila jí, aby se napila vody. O chvíli později Samantha dostala záchvat. Po převezení do nemocnice byla uvedena do umělého spánku, ze kterého se už neprobudila.

Otrava ricinem znamenala jistou smrt a proto ho také KGB použila. Její agent zaútočil deštníkem

„Už se nikdy nevrátila. V nemocnici nám řekli, že si myslí, že má z něčeho otravu. Pokoušeli se zjistit, co by to mohlo být, aby ji zachránili,“ vypráví po letech matka.

Pitva odhalila jediné – v žaludku mladé ženy se nacházelo několik hrudek zelené žvýkačky. Mladší dcera Morgan potvrdila, že její sestra žvýkala hodně. Rodina prozkoumala její pokoj, kde našla spoustu prázdných papírků a krabiček.

„Nedokážu říct, jak moc žvýkala, ale našla jsem důkaz, že žvýkala opravdu každý den a cestou do práce si kupovala minimálně jeden balíček, někdy dva. Patolog nemohl s jistotou určit, zda zemřela kvůli žvýkačkám, ale pravděpodobně tomu napomohly,“ říká Morgan.

Žvýkačky obsahovaly sladidla aspartam a sorbitol. Jejich nadměrná konzumace může způsobit výrazný pokles soli v lidském těle, což se projevuje křečemi až ztrátou vědomí. Nad smrtí Samanty Jenkins i tak neustále visí otazníky.

Mladičká partyzánka zabila přes sto německých důstojníků. Otrávila je

„I po deseti letech mám stále řadu otázek. Ta největší zní: Jak jsem, proboha, mohla ztratit svou dceru kvůli žvýkačkám? Taková hloupost. Pořád to nedokážu pochopit. Taková ztráta. Byla to veselá dívka plná života, která by ani mouše neublížila,“ uzavírá Morgan.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte