Záchrana tun zeleniny a ovoce díky paběrkování. Jídlo zpestřilo jídelníček mnoha lidem

Přes dvacet tun jídla se letos podařilo zachránit z polí a sadů, at to navzdory malé úrodě. Informovala o tom iniciativa Zachraň jídlo, která již od roku 2015 provozuje projekt Paběrkování, kdy paběrkuje u zemědělců úrodu neodpovídající estetickým standardům, nebo tu, která se nevyplatí sklízet.

Zachráněné hrušky, rybíz, broskve, višně, kedlubny, dýně, mrkev nebo cibuli byly předány potravinovým bankám v různých regionech.

Podle slov dobrovolnice Kateřiny Peřinové stojí vypěstování potravin nějakou energii. „Pokud se to zaorá nebo prostě nechá shnít, všechna tato investovaná energie přijde na zmar. Tyto suroviny alespoň poslouží lidem, kteří by si je třeba nemohli dovolit koupit,“ říká, proč jezdí paběrkovat.

Ze zbytků a přebytků je možné udělat dobrý pokrm. Zachraň jídlo v kuchyni

Celková hodnota zachráněného jídla činí asi 615 000 korun. Potravinová banka v Ústeckém kraji získala 7 500 kilogramů ovoce a zeleniny, Potravinová banka Jihočeského kraje 8 500 kilogramů, Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj 1 800 kilogramů, Potravinová banka Praha a Středočeský kraj 1 500 kilogramů a Potravinová banka Central 1200 kilogramů.

Za pár let bylo zachráněno už 53,5 tun jídla

„Typický výjezd na pole vypadá tak, že koordinátor domluví se zemědělcem možnost sběru v okolí svého města, poptá dobrovolníky a zorganizuje výjezd, kam přijede i dodávka potravinové banky. Ta si pak odveze nasbírané plodiny ve svých přepravkách. Zachraň jídlo vydalo manuál, jak začít paběrkovat, a ke stažení je zde,“ uvedla iniciativa Zachraň jídlo. Dodala, že od začátku projektu v roce 2015 se podařilo nasbírat už 53,5 tun jídla.

Z kila připraveného jídla přijde ve stravovnách asi 11 % na zmar. Výzkum přináší i další data!

„Přestože od roku 2018 platí novela zákona, podle které musí obchody s plochou nad 400 m² nabídnout vyřazené jídlo potravinovým bankám, mnoho ovoce a zeleniny se k nám touto cestou nedostává. Proto vítáme paběrkování jako dobrý způsob, jak zpestřit jídelníček 7000 klientů, které zásobujeme jídlem. Letos se nám podařilo zapojit lidi bez domova z Litoměřic, kteří pomohli se sběrem zeleniny,“ uvedla ředitelky Potravinové banky v Ústeckém kraji Radka Brychtová.

Dnes, 12:10
Nejdříve by bylo dobré, osvěžit si trochu školní znalosti zeměpisu. Austrálie, nejmenší a nejosamělejší světadíl...
Dnes, 11:30
Nad hladinou nekonečného oceánu pomalu svítá. Obloha na východě zlátne a hvězdy mizí z oblohy....
Dnes, 10:55
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 10:55
Politici i veřejnost odsuzují jednání středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) a jí vedeného krajského...
Dnes, 08:22
Za strom, který ochraňuje a přivolává dobré síly, ji považovali už Keltové i Slované. Řeč...
Včera, 16:00
Životní osudy novináře, spisovatele a politického pracovníka André Simona jsou vlastně jedním velkým paradoxem. Komunista...
Včera, 14:00
Sinavá bledost, ostře řezaná tvář a stejně řezavá, chladná zdvořilost. Mrazivý stisk ruky, nadlidská fyzická...
Včera, 13:38
V současné době se, vinou koronakrize, množí případy, kdy lidé postupně přicházejí o práci a...
Včera, 12:58
Dnes si připomínáme výročí operace Anthropoid, která měla za cíl zlikvidovat zastupujícího říšského protektora Reinharda...
Včera, 11:45
Vědci spouští mezinárodní studii o covid-19, zapojí se 110 zemí ze šesti kontinentů včetně odborníků...
Včera, 11:05
Přibližně v průběhu loňského roku započala kulminace již po nějakou dobu vědci zaznamenávaného tzv. slunečního...
Reklama