Záchranáři se marně pokoušeli dovolat pohřešovanému turistovi. Muž odmítal zvednout neznámé číslo

27.10.2021
Simona Knotková

Záchranáři z coloradského okresu Lake spustili 18. října pátrání po turistovi, který si vyšel na horu Mount Elbert. Muž nezvedal telefon a panovaly vážné obavy, že se mu něco stalo. Nakonec se ale ukázalo, že pouze odmítal odpovídat neznámému číslu.

Horská služba Lake County Search and Rescue dostala v 8 večer hlášení o nejmenovaném muži, který se v 9 ráno vydal na výšlap na nejvyšší horu Skalnatých hor Mount Elbert, a stále se nevracel. Záchranáři se mu několikrát pokoušeli dovolat, ale marně. I kvůli tomu panovaly obavy, že se mu během cesty něco přihodilo.

Opilý muž pátral s ostatními po ztraceném člověku. Nakonec zjistil, že pohřešovaným je on sám

Členové služby po něm pátrali celou noc i následující ráno. K jejich překvapení se ale muž nakonec na základnu vrátil sám a zcela v pořádku. Dle svého vyprávění sešel před západem slunce z trasy a celou noc se pokoušel najít cestu zpátky. Neměl ani tušení, že po něm v mezičase bylo vyhlášeno pátrání.

Na otázku, proč nezvedal telefon, odpověděl, že si myslel, že mu z neznámého čísla volá jenom nějaký prodejce, který mu chce něco nabízet.

5 důvodů, proč vyrazit na výšlap. Uleví vaší duši a posílí tělo

Horská služba zveřejnila jeho příběh jako varování pro další turisty. „Pokud jste se nevrátili v plánovanou dobu a začne vám volat neznámé číslo, prosím, zvedněte to. Může to být pátrací tým, který se snaží ubezpečit, že jste v pořádku,“ píše ve facebookovém příspěvku.

Zdroj: facebook Lake County Search and RescueNepřehlédněte