Zaměstnanci Škodovky si nyní vydělají až 50 tisíc měsíčně. Od práce v sobotu automobilka ustoupila

Další fotky

Až 50 813 korun měsíčně si od dubna vydělají zaměstnanci Škoda Auto. Potěší je také řada finančních bonusů. Na růstu tarifní mzdy o 12 procent se dohodly v dubnu odbory s vedením firmy. A i díky Našemu REGIONU ustoupil německý management od požadavku na 18směnný systém.

Dubnová výplata ve Škodovce bude tučná. Kromě vyšší mzdy, která přesahuje 50 tisíc korun, dostanou zaměstnanci jednorázově 7000 korun. A ještě zářivější oči budou mít tarifní zaměstnanci v květnu, kdy jim na účtu přistane k běžné mzdě ještě bonus 60 tisíc korun.

Škodovka zvyšuje produkci, zaměstnanci kolabují. Sanitky je odvážeji přímo z provozu. Můžou za to 18hodinové směny a přepracování, tvrdí zaměstnanci

„Novou kolektivní smlouvou završujeme dlouho a intenzivně vedené vyjednávání se sociálním partnerem KOVO. Mimořádně vysoký výsledek odráží konkurenční situaci v prostředí státu, stejně jako celkovou makroekonomickou situaci v České republice. Je to dohoda uzavřená ve smyslu vyrovnání všech zájmů a s přihlédnutím k sociální a ekonomické konvergenci, zejména v souvislosti s evropskou osmadvacítkou a v porovnání s výrazným zvýšením mezd v sousedních zemích a v samotné České republice,“ prohlásil předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Mzdy ve Škodovce přesáhnou 50 tisíc. Od 18směnného systému vedení automobilky ustoupilo

Kolektivní vyjednávání se odehrávalo od ledna. Kolektivní smlouvu uzavřela Škoda s odboráři zpětně od letošního 1. dubna s platností do 31. března příštího roku.

FOTO: ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO - Nová moderní lisovna Škoda Auto 1ŠKODA AUTO - Model elektromobilu Škoda na Frankfurtském veletrhuŠKODA AUTO - Úspěšný vůz Škoda z Rallye Monte CarloŠKODA AUTO - Nová moderní lisovna Škoda AutoŠKODA AUTO - Škoda Muzeum Mladá Boleslav
Další fotky
ŠKODA AUTO - Škodováčtí studenti postavili vlastní autoŠKODA AUTO - Vedení automobilky Škoda Auto

Pracovní sobotu odpískali

Škoda původně chtěla spojit jednání o mzdách se zavedením 18směnných systémů práce v Mladé Boleslavi, což znamená zavedení pracovní soboty. Tak už to funguje v závodu v Kvasinách. Poté, co však Náš REGION zveřejnil příběh muže, který 18směnný systém popsal jako zdraví škodlivý, od toho německé vedení automobilky ustoupilo.

ŠKODA AUTO se opět stala nejúspěšnější českou společností

Škoda Auto, jeden z největších zaměstnavatelů v Česku, je součástí německého koncernu Volkswagen. Ve třech výrobních závodech v České republice zaměstnává zhruba 30 tisíc lidí. Vyrábí také v Číně, v Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. Automobilka loni dodala rekordních 1 200 500 aut.

Za loňský rok měla Škoda Auto 40,5 miliardy korun zisk. Firmě se daří čím dál víc. Odměna vrcholných manažerů se pohybuje v milionových částkách.

Dnes, 15:35
Také jste možná zaznamenali, že některé dosud málo známé druhy tropického ovoce přestávají být výsadou...
Dnes, 13:25
Bílá zima byla letos krásná a dostatečně jsme se ji nabažili my i naše děti....
Dnes, 11:15
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:15
Pokud se jmenujete Horymír, máte smůlu. Ten, kdo se řídí striktně kalendářem, může svůj svátek...
Dnes, 04:00
Když se řeknou názvy filmů Dívka v modrém, Hostinec U kamenného stolu, Jan Žižka, Sokolovo,...
Dnes, 04:00
3D vizualizaci výstavy To nejlepší z architektury šedesátých a sedmdesátých let v České republice připravila...
Dnes, 04:00
V celé zemi bude dohlížet na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel 26 tisíc policistů. Měli...
Včera, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Včera, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Včera, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Včera, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Reklama