Zloděj okradl seniorku v Jesenici o kabelku při nákupech, pátrá po něm policie

30.4.2022
Jan Štoll

Jeseničtí policisté pátrají po pachateli, který se nestyděl okrást 81letou seniorku při nákupech. Využil její chvilkové nepozornosti a ukradl jí kabelku, kterou měla odloženou v nákupním vozíku.

„Ač měla seniorka celou dobu kabelku u sebe v košíku a nevzdalovala se od ní, mladší muž využil chvilkové nepozornosti, kdy si žena sahala pro zboží do regálu a kabelku odcizil a odešel s ní z obchodu,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

V kabelce měla seniorka podle informací policie především doklady, platební kartu, drobnější hotovost a mobilní telefon v hodnotě asi 8 tisíc korun.

„Policisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě dopadení pachateli hrozí až 2letý trest odnětí svobody,“ dodala Schneeweissová.

Celá událost se odehrála 1. března 2022 v době od 10:10 do 10:30 hodin v obchodě v ulici Budějovická v Jesenici. Policisté ale po totožnosti pachatele stále pátrají. „Za jakékoliv informace k podezřelému muži děkujeme,“ říká mluvčí. Muž byl mladšího věku, středně vysoké štíhlé postavy, oblečen byl v modrých džínových kalhotách a delší bundy s kožichem, na hlavě měl nasazenou kšiltovku s nápisem. Lidé se s informacemi o něj mohou obrátit na linku 158 nebo přímo jesenickým policistům na lince 974 882 770.

stoNepřehlédněte