• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Znáte pomalý hrnec? V čem je vaření v něm výjimečné?

  19.2.2019
  Redakce
  Komerční sdělení

  Zdá se vám současná doba uspěchaná? Určitě nejde jen o nějaký klam. Realita je bohužel taková. Co se týká stravování, situace je tady totožná. Většinou potřebujeme oběd či večeři co možná nejrychleji připravit a podávat. Prakticky vždycky to ale má vliv na kvalitu připravovaných pokrmů. Právě z toho důvodu se vyplatí poněkud zpomalit a připravit si jídlo s mnohem větší precizností a trpělivostí. Ne, dlouze pečenou kachnu aktuálně na mysli nemáme! Výbornou volbu představuje pomalý hrnec. Že jste o něčem takovém ještě neslyšeli? Pak čtěte dál, prozradíme vám to.

  Žádný návrat o několik století zpět

  Naše babičky a mnohdy i maminky tráví u plotny opravdu velkou porci času. Tyto ženy jsou neskutečně pečlivé a musí zvládat spousty činností. Jídlo také připravují pomalu. V tom ale technologie a využití pomalého hrnce nespočívá. Samotný pomalý hrnec je výjimečný hlavně maximálně šetrné přípravě jídla. Jednotlivé suroviny tak neztrácejí nic z velkého množství lidskému tělu prospěšných látek a samozřejmě i skvělé chuti.

  Úspora času a činností

  U pomalého hrnce se setkáme zejména s úsporou času díky absenci několika činností. Suroviny se jednoduše dají do hrnce a vy se můžete věnovat jiným důležitým pracím. Doba trvání přípravy jídel v pomalých hrncích se pohybuje od 4 do 10 hodin. Začít se s přípravou oběda tedy vyplatí dříve.

  Jak vybrat správný pomalý hrnec?

  Při výběru tohoto typu hrnce je zapotřebí brát v potaz hned několik aspektů. Důležitý je například příkon, jenž by se měl pohybovat okolo 250 W. Zaměřte se také na objem. Ten osciluje mezi 2,4 až 6 litry. Ostatně tato charakteristika je důležitá třeba i pro tlakové hrnce na Testkvality.cz. Dále se zaměřte na délku přívodního elektrického kabelu. Nezapomeňte ani na ovládání a přítomnost spousty užitečných funkcí typu časovače, udržení teploty, rovnoměrného ohřev a tak dále.

     Nepřehlédněte