• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 10 návyků úspěšných lidí. Víte, jak si plánovat své cíle?

  19.8.2018
  Filip

  Každý z nás má někdy přemýšlí nad tím co by chtěl. Pouze někdo toho opravdu dosáhne. Podívejme se na úspěšné a vezměme si něco z jejich způsobů života.

  Cíle

  Každý z nás si řekne, “no já vím chci dosáhnout pár věcí. Vím, že jsou v mé hlavě a jednou za čas nad nimi přemýšlím”. Ale ti nejúspěšnější lidé nad nimi opravdu přemýšlejí, hodnotí a pravidelně si je sepisují.
  Vyhraňte si každý den pár minut na zamyšlení a na sepsání jednoho konkrétního cíle. Nikdy tak neztratíte soustředění nato co opravdu chcete a můžete tomu přizpůsobit vaše dny.

  10 důležitých fakt o kondomech, která nutně potřebujete vědět, ale stydíte se zeptat

  Důležitá je konkrétnost vašich cílů. Správný cíl by jste si měli umět představit a vnitřně prožít. Ať už je tedy váš cíl jakýkoliv, zamyslete se jak ho dosáhnout a stanovte si mezikroky k jeho naplnění.

  Zaměření na spánek

  Pro mnoho lidí je na prvním místě produktivita a spánek jde silně do ústraní. Říkají, že na spánek nemají čas, že se musí věnovat svým cílům. Tak to ale nefunguje. 7, 8 nebo i 9 hodin spánku denně, jsou důležité jak pro funkci těla, tak pro funkci mozku. Potřebná délka spánku je nicméně velmi individuální, ale každý by se nad ním měl pozastavit a přidělit mu vyšší prioritu ve svém životě. Ona i ta neproduktivní část dne tu není jen tak náhodou.

  Také se v horké noci převalujete a nemůžete usnout? Poradíme, co pomůže

  Plánování cvičení

  Věřte nebo ne, každý, kdo je úspěšný dělá něco pro to, aby zůstal aktivní. Vypsáním konkrétního času na pohyb vám dopomůže k tomu vstát ze židle a něco dělat.
  Nezáleží, zda se na cvičení vrhnete hned ráno nebo až po práci, ale plánujte! Jinak se návyk nevybuduje. Když něco zaznamenáte do vaše kalendáře, stane se to totiž skutečným, a právě pravidelný pohyb je velký krok k tomu stát se úspěšným. Budete se divit ale fyzická námaha dokáže vyplavit mnoho nápadů, uvolní stres a zvedne sebevědomí.

  „Nikdo nemá právo brát dítě od matky,“ hlásají plakáty s telaty v Praze. Odradí někoho od pití mléka?

  Pravidelné čtení

  Doporučuje se převážně odborná literatura, v knihách hledejte prostor a informace pro seberozvoj. Udělejte si každý den čas zamyslet se jen sám nad s sebou.
  Autoři těchto knih dali veškeré své vědomosti do těchto 300 stránkových manuálů, a na nás už jen záleží, co si z nich odneseme.
  Pamatujte. Nejúspěšnější lidé si plánují čtení, ne koukání na televizi.

  Naplánování času na emaily

  Jedná se o jeden ze základních návyků. Každý den, si rozvrhněte a stanovte si přesný čas, kdy začnete řešit emaily. Mnoha lidem se stává, že se kvůli nim ani nedostanou ke své skutečné povinnosti. Proto je důležité tuto činnost kontrolovat a přesně vědět kdy přijde na řadu.

  Pařížská ulice – ze špinavé čtvrti synonymem luxusu. Víte, které slavné značky tady jsou?

  Říkejte ANO

  Úspěšní lidé jsou ti, kteří říkají ano, a přijímají výzvy. Často jsme kvůli nim sice vytrženi z naší konformní zóny, ale jak jinak se chcete něco naučit a posunout se zase o krok dále.

  Říkejte jasné NE

  Úspěšní lidé sice přijímají výzvy, ale je potřeba vědět kdy přestat. Vědět co jsou naše povinnosti a držet se jich. Pokud cítíte, že vás daná činnost nijak neposune, řekněte ji jasné NE.
  Zakládají si na soustředění
  když děláte nějakou činnost, dělejte ji pořádně. Věnujte ji veškerou svou pozornost. Vypněte telefon, muziku, televizi. Tyto stimuly vás roztřišťují a skutečné činnosti poté věnujete jen nepatrnou část svého potenciálu.

  Podívejte se na 7 nejkrásnějších pláží světa, kde se budete cítit jako v sedmém nebi

  Naplánujte si čas na ostatní

  Vztahy jsou důležitou součástí našich životů. Nenechme si je tedy sebrat prací. Věnujte čas rodině a lidem, kteří jsou na stejné vlně jako vy. Kteří vám vnuknou nové nápady a podpoří vás.

  Najděte si čas sami pro sebe

  To souvisí se sebevzděláním. Velkým pomocníkem mohou být právě knihy. Čas pro sebe můžete chápat i jako rozplánování dne nebo rozvržení cílů.  Nepřehlédněte