10 překvapivých faktů o sexu. Tlumí bolest a udělá z vás chytřejšího člověka

7.5.2019
Šárkos

1. Sex tlumí bolest. Možná už jste slyšeli, že nejlepším receptem na bolest hlavy nebo migrénu je právě sex, který dokáže bolest rozmělnit. Prokázaly to i laboratorní testy. Je dokonce třikrát účinnější než běžná dávka morfia.

2. Sex vás ochrání před demencí. U lidí starších 35 let dochází vlivem věku k tomu, že zanikají tisíce mozkových buněk. Pravidelným sexem ale dosáhnete toho, že se budou nové buňky vytvářet, tvrdí vědci. Tady platí, čím více sexu, tím lépe. Nedostatek sexu, úzkosti a deprese naopak zapříčiní jejich úbytek.

Cítíte erotickou rozkoš při hlazení, objímání a líbání stromů nebo hlíny? Vítejte mezi ekosexuály

3. Líbání zajistí lepší sex. Spouští totiž v mozku mechanismus, díky němuž se uvolní chemické látky, které potlačují stres. Navíc je ve rtech stokrát více zakončení než v konečcích prstů. Je tedy mnohem zdravější se před sexem líbat.

4. Ženy prožívají orgasmus jinak. U nich je orgasmus výsledkem naprostého uvolnění od vypětí a stresu. Proto jim pomohou více představy, kdy si mohou představovat například románek se sousedem nebo oblíbeným hercem. Partner by měl plně naslouchat jejich duši, nejen tělu. Jedině s tím pravým se dokážou uvolnit a dosáhnout vrcholu.

5 tipů na to, aby se do vás zamilovala každá žena. Návod, který nezklame

5. Láska bolí. Během sexu se uvolňuje hormon oxytocin, někdy nazýván jako hormon mazlení. Ten vytváří pocity empatie a citové pouto. Když tělo ženy vylučuje víc tohoto hormonu, snadno se do svého milence zamiluje. U mužů se vylučuje dopamin, tedy jde čistě o slast, nikoliv citové pouto.

6. Sex jako preventivní prohlídka na očním. Protože jsou oči po sexu nejvíc uvolněné, tehdy jedou na plný výkon. A proto celá řada lidí vidí po sexu špatně. Proto jestli to tak máte taky a vidíte po něm trochu rozmazaně, je na čase navštívit očního.

Homosexuální nebo heterosexuální rodiče. Kdo tráví nejvíce času se svými potomky

7. Sex zlepší spánek. Sex před usnutím je podle vědců víc prospěšný než ráno, protože je tělo pak připraveno k relaxaci. Sex účinkuje na muže jako 2 – 3 miligramy diazepamu nebo valia, takže častěji po sexu usnou.

8. Sex posílí vaše kosti. Vědci to vypozorovali u žen v menopauze, které se oddávaly radovánkám jednou týdně. Měly totiž vyšší hladinu ženského hormonu estrogenu, který ochraňuje kosti před osteoporózou.

Hormon kisspeptin zapaluje sexuální touhu. Pomůže se ženskou frigiditou?

9. Sex je účinný také v boji proti srdečním chorobám. Ti lidé, kteří se oddávají milování až třikrát týdně, mají výrazně nižší riziko mrtvice a infarktu. Platí to tedy hlavně u žen. Při sexu se uvolňují endorfiny, které dovedou neutralizovat stresové hormony.

10. Sex přispívá k větší plodnosti u mužů. Čím více se muž miluje, tím lepší má spermie. Oplodnění je totiž lepší u čerstvé spermie a ne u té, která ležela čtyři dny v prostatě.Nepřehlédněte