5 nejlepších zoologických zahrad v Praze, které ještě neznáte. Kam vyrazit za zvířátky?

Další fotky

Do zoologických zahrad chodí rády hlavně rodiny s dětmi, ale i někteří další milovníci exotických zvířat. Teplé počasí k návštěvě zvířat jen nahrává. Není ale zoo jako zoo. Některé zoo koutky jsou vhodné spíš právě pro děti, jinde se více nachodíte. Představujeme vám nejlepší zoo v Praze.

Zoo Praha v Troji

Tady jsme asi už všichni byli. Jde o vůbec jednu z největších zoologických zahrad, která leží v dolní části pražské Troje. V zahradě jsou tisíce zvířat v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Zoo Praha navštěvuje přes milion návštěvníků ročně.

Pražská ZOO oslaví narozeniny slůněte Rudiho

V této zoo se opravdu hodně nachodíte, abyste viděli všechny zvířata. A prakticky je nemožné vidět úplně všechny v jeden den. Jsou tam sloni, žirafy, zebry, papoušci, lachtani, lední medvědi, tučňáci, krokodýli, pavouci, hadi, zkrátka tisíce druhů nejrůznějších zvířat. Oblíbení jsou ale hlavně sloni a vystoupení lachtanů. Pro děti je to vhodné, ale musí buď být zvyklí chodit nebo jít do kočárku.

Praha má své zookoutky

Krokodýlí zoo v Holešovicích

Málokdo zná velmi malou, ale zato bohatou krokodýlí zoo v pražských Holešovicích. Ještě minulý rok jich tam žilo 30, mezi nimi jsou i aligátoři v celkem deseti druzích. Krokodýli potřebují velmi speciální podmínky pro život, o čemž si můžete popovídat s velice sympatickým majitelem Liborem Kopečným. V zoo probíhají pravidelné kroužky pro děti a komentované přednášky. Zoo je vhodná spíše už pro větší děti, ne pro ty nejmenší. Mohou tak získat spoustu zajímavých poznatků o predátorech.

Krokodýli preferují masíčko a teplou nádrž, na člověka zaútočí zřídka. Třicet jich žije v pražských Holešovicích

Zookoutek v Hostivaři

Nejstarší pražský zookoutek se nachází v Hostivaři. V divoké zahradě mohou návštěvníci obdivovat stádo vzácných bílých daňků nebo muflonů. Zatímco daňkové jsou plaší, páreček muflonů se prý nechá i pohladit. Domov tu nacházejí zraněné nebo jinak handicapovaná zvířata už od roku 1970. Nachází se tu také hmyzí hotel, který je největší v České republice. Zavítat sem tedy klidně můžete i s dětmi, jen jim raději neslibujte, že si zvíře pohladí. Nikdy nevíte.

Zoo Mořský svět na Výstavišti

Na pražském Výstavišti se nachází expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a dalších živočichů v celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má tato expozice statut zoologické zahrady. Je tam 60 akvárií, kde největší má objem 100 tisíc litrů vody a plavou v ní žraloci. Dále uvidíte rejnoky, murény, perutýny a třeba i ostrorepy. Prohlédnout si můžete i korálovou jeskyni dlouhou pětadvacet metrů, která má akvária zabudovaná přímo do skály.

FOTO: Mláďata malajského tygra v pražské zoo přežila a mají se k světu, už olizují maso

Vidět tu můžete také dva druhy arowan, vrubozubce, plodožravé piraně, tři druhy vodních želv a celou řadu dalších zvířat. Celkový dojem silně ovlivňuje podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí velkou škálu efektů, které zaujmou zejména malé děti.

FOTO: ZOO Praha – zahájení sezóny 2018

ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7498ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7504ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7503ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7455ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7462
Další fotky
ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7469ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7471ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7474ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7473ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7475ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7501

Minizoo v Chuchelském háji

Jestliže vás zaujala možnost zookoutku, které jsou určitě nejvíc přitažlivé právě pro nejmenší děti, tak vás možná nadchne zoo v Chuchelském háji. Nachází se mezi obcemi Velká a Malá Chuchle a jde o celoročně volně přístupný areál u hájovny. Jsou tu i dětské prolézačky na krásné louce. Spatřit můžete muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divočáky, srny, výry, káně a další. Zookoutek slouží také jako útočiště pro opuštěná nebo raněná zvířata.

V pražské zoo uvidíte Palačinku, Čokoládu a Bramborák. O jaká zvířata se jedná?

Dnes, 13:25
Ti dva muži se smrtelně nenávidí. Není divu. Jeden z nich je zpupný Říman, pyšný...
Dnes, 11:15
Dnešní díl našeho seriálu o osobnostech Mělnicka zavítá do Kralup nad Vltavou, rodiště, pobytu i...
Dnes, 09:05
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 09:05
Dnes uplynulo přesně 325 od chvíle, kdy byl na plzeňském popravišti oběšen vůdce chodské rebelie...
Ema Karpeles
Včera, 15:40
Až zazvoní. Takový název nese nový singl třináctileté Emy Karpeles. Jedná se o školní písníčku,...
Včera, 11:40
Znělcový vrch Ortel se nachází na Českolipsku mezi obcemi Cvikov a Sloup v Čechách v...
Včera, 10:20
Většina příběhů pražských brownfieldů si je podobných. Byly to původně periférie s industriální minulostí. V...
Včera, 08:11
Linky podzemní dráhy dnes najdeme takřka v každé světové metropoli, přičemž velikost města ne vždy...
26.11.2020
Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky...
26.11.2020
Nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, přibližně deset kilometrů východně, v nadmořské výšce 717 metrů na...
26.11.2020
Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda představovala....
Reklama