• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 5 nejlepších zoologických zahrad v Praze, které ještě neznáte. Kam vyrazit za zvířátky?

  19.7.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Do zoologických zahrad chodí rády hlavně rodiny s dětmi, ale i někteří další milovníci exotických zvířat. Teplé počasí k návštěvě zvířat jen nahrává. Není ale zoo jako zoo. Některé zoo koutky jsou vhodné spíš právě pro děti, jinde se více nachodíte. Představujeme vám nejlepší zoo v Praze.

  Zoo Praha v Troji

  Tady jsme asi už všichni byli. Jde o vůbec jednu z největších zoologických zahrad, která leží v dolní části pražské Troje. V zahradě jsou tisíce zvířat v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Zoo Praha navštěvuje přes milion návštěvníků ročně.

  Pražská ZOO oslaví narozeniny slůněte Rudiho

  V této zoo se opravdu hodně nachodíte, abyste viděli všechny zvířata. A prakticky je nemožné vidět úplně všechny v jeden den. Jsou tam sloni, žirafy, zebry, papoušci, lachtani, lední medvědi, tučňáci, krokodýli, pavouci, hadi, zkrátka tisíce druhů nejrůznějších zvířat. Oblíbení jsou ale hlavně sloni a vystoupení lachtanů. Pro děti je to vhodné, ale musí buď být zvyklí chodit nebo jít do kočárku.

  Praha má své zookoutky

  Krokodýlí zoo v Holešovicích

  Málokdo zná velmi malou, ale zato bohatou krokodýlí zoo v pražských Holešovicích. Ještě minulý rok jich tam žilo 30, mezi nimi jsou i aligátoři v celkem deseti druzích. Krokodýli potřebují velmi speciální podmínky pro život, o čemž si můžete popovídat s velice sympatickým majitelem Liborem Kopečným. V zoo probíhají pravidelné kroužky pro děti a komentované přednášky. Zoo je vhodná spíše už pro větší děti, ne pro ty nejmenší. Mohou tak získat spoustu zajímavých poznatků o predátorech.

  Krokodýli preferují masíčko a teplou nádrž, na člověka zaútočí zřídka. Třicet jich žije v pražských Holešovicích

  Zookoutek v Hostivaři

  Nejstarší pražský zookoutek se nachází v Hostivaři. V divoké zahradě mohou návštěvníci obdivovat stádo vzácných bílých daňků nebo muflonů. Zatímco daňkové jsou plaší, páreček muflonů se prý nechá i pohladit. Domov tu nacházejí zraněné nebo jinak handicapovaná zvířata už od roku 1970. Nachází se tu také hmyzí hotel, který je největší v České republice. Zavítat sem tedy klidně můžete i s dětmi, jen jim raději neslibujte, že si zvíře pohladí. Nikdy nevíte.

  Zoo Mořský svět na Výstavišti

  Na pražském Výstavišti se nachází expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a dalších živočichů v celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má tato expozice statut zoologické zahrady. Je tam 60 akvárií, kde největší má objem 100 tisíc litrů vody a plavou v ní žraloci. Dále uvidíte rejnoky, murény, perutýny a třeba i ostrorepy. Prohlédnout si můžete i korálovou jeskyni dlouhou pětadvacet metrů, která má akvária zabudovaná přímo do skály.

  FOTO: Mláďata malajského tygra v pražské zoo přežila a mají se k světu, už olizují maso

  Vidět tu můžete také dva druhy arowan, vrubozubce, plodožravé piraně, tři druhy vodních želv a celou řadu dalších zvířat. Celkový dojem silně ovlivňuje podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí velkou škálu efektů, které zaujmou zejména malé děti.

  FOTO: ZOO Praha – zahájení sezóny 2018

  ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7498ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7504ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7503ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7455ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7462
  Další fotky
  ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7469ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7471ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7474ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7473ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7475ZOO Praha – zahájení sezóny 2018 - Zoo 7501

  Minizoo v Chuchelském háji

  Jestliže vás zaujala možnost zookoutku, které jsou určitě nejvíc přitažlivé právě pro nejmenší děti, tak vás možná nadchne zoo v Chuchelském háji. Nachází se mezi obcemi Velká a Malá Chuchle a jde o celoročně volně přístupný areál u hájovny. Jsou tu i dětské prolézačky na krásné louce. Spatřit můžete muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divočáky, srny, výry, káně a další. Zookoutek slouží také jako útočiště pro opuštěná nebo raněná zvířata.

  V pražské zoo uvidíte Palačinku, Čokoládu a Bramborák. O jaká zvířata se jedná?  Nepřehlédněte