• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 5 tipů, jak překonat lenost a začít něco dělat. Co pomůže?

  18.10.2018
  Michaela Procházková
  Další fotky

  Snad každý někdy zažívá pocit lenosti. Je to důsledkem nedostatečně energie a nebo nechuť k tomu, co právě děláte nebo teprve musíte udělat. Pokles vašeho elánu se může objevit jako neshody v pracovním či osobním životě. Pokud myslíte negativně, budete tak působit i na své okolí. Skoncujte s leností nadobro.

  Vypátrejte příčinu

  Lenost je vždy důsledek, ale nikoliv samotný problém. Musíte se soustředit a najít konkrétní příčinu. Při jaké příležitosti lenost přichází? Může to být nechuť dělat nějakou konkrétní činnost a nebo celková absence motivace a chuti do života. Jakmile se vyřeší příčina, lenost vždycky zmizí. Avšak nikdy se nesmíte nutit do něčeho, co vás nebaví a ubírá velké množství energie. Šéf vás v práci naprosto vyčerpává? Změňte ji! Nemáte celkovou vizi života? Stanovte si prozatím menší cíle. Uvidíte, že po dosažení budete vždy plní euforie.

  Chřipce na podzim se vyhněte obloukem. Poradíme, jak na to

  Přátelé do každé situace

  Přátelství je důležité. Pokud se budete cítit samotní, budete mít mnohem větší nechuť a lenost. Navíc budou skvěle fungovat jako vaše opora. Zkrátka v jejich přítomnosti budete chtít vypadat aktivněji. Nikdo se nechce chlubit tím, že celé dny nebyl schopný udělat ani kousek práce. Zkuste si s nimi na toto téma popovídat. Možná vás překvapí, že mnoho z nich má podobný problém. Můžete se vzájemně podporovat.

  Jednoduchý a rychlý crumble. Oblíbí si ho milovníci sladkého i slaného

  Vsaďte na pořádek

  Je dokázáno, že každému se špatně pracuje, ba dokonce i žije, v nepořádku. I když si myslíte, že nepořádek vám nevadí, mýlíte se. Tělo vnímá negativní vlivy okolí jako narušitele. Ukliďte si své pracovní místo, celý byt a nejlíp i svůj denní rozvrh. Díky pravidelnému, ale krátkému úklidu se už nikdy nebudete vymlouvat na nedostatek času kvůli domácnosti.

  5 bylinek, které nesmí chybět v žádné kuchyni. Používáte je?

  Zpomalte a už nespěchejte

  Dnešní doba je ve všech směrech uspěchaná. Na každého se kladou větší a větší nároky, ať v práci nebo doma. Důležitým krokem je zpomalit. Když máte pauzu na oběd, věnujte se skutečně jen obědu. Vychutnejte si jídlo a váš čas klidu. Práci si rozdělte do menších časových bloků, ať nemáte pocit na roztrhnutí. Nemá cenu přemýšlet nad minulostí či budoucností. Minulost už nelze změnit a budoucnost změníte pouze přítomností. Proto žijte a vychutnávejte si každého okamžiku.

  Sedm osvědčených tipů, jak zatočit s únavou

  Umět se ocenit je důležité

  Každý musí najít sílu v sám sobě. Vy jste svým vlastním průvodcem života. Zkuste se sami motivovat, pochvalte se. Říkejte si povzbudivé věty a po každém kousku dobře odvedené práce si dopřejte pauzu. Pokud stále ani to nepomáhá, zkuste si představit pocit naplnění po splnění úkolu. Vždy ze sebe budete mít dobrý pocit. Jako sladkou tečku na závěr po splnění si dopřejte odměnu.

  FOTO: lenost

  lenost - spáneklenost - únava, práce, počítačlenost - práce – přátelélenost - žena – mobil – prácelenost - únava
  Další fotky
  lenost - žena, práce, streslenost - žena, únava, práce, počítačlenost - žena, lenost, teplo


  Nepřehlédněte