• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Chřipce na podzim se vyhněte obloukem. Poradíme, jak na to

  5.10.2018
  Michaela Procházková
  Další fotky

  Nyní, když začínají silné výkyvy v teplotách, se mnoho lidí nachladí. Ráno to je na zimní bundu a kulicha, zatímco odpoledne by nám bohatě stačil lehký svetřík. Lékaři doporučují tyto změny nepodceňovat. Poradíme vám, jak se chřipce vyvarovat velkým obloukem.

  Vitaminy jsou základ

  V takovém počasí musíme hlavně doplnit dostatečnou zásobu vitaminů a to jak v přirozené formě, tak ve formě tablet. V zimě bohužel příjem vitaminů z potravin nestačí. Je nutné tyto variace kombinovat. Tablety nám dokážou zvýšit naši pravidelnou denní dávku a tím posílit naši imunitu. Je důležité zmínit, že konzumace vitaminů v době, kdy už na vás něco leze, to bohužel nezachrání. Určitě dokáže průběh nemoci zmírnit, ale už se ji zcela nevyhnete.

  Kyselé ovoce zázrak na nachlazení. Těchto 5 věcí dokáže jenom citron

  Dodržujte pitný režim

  Na podzim a v zimě pitný režim automaticky redukujeme. Nemáme takový pocit žízně při všudepřítomným chladu, avšak to je velká chyba. Voda totiž vyplavuje toxiny z našeho těla. Je pochopitelné, že vymrzlí z venku nesáhnete po sklence ledové vody, jenže teď je právě vhodná doba na to, abyste se naučili pít neslazené čaje. Málokdo ví, že je můžeme řadit do pitného režimu a bez výčitek. Udělejte si na cestu do práce či školy termosku s teplým čajem. Podpoří vaši imunitu a navíc vám bude tepleji.

  Sedm osvědčených tipů, jak zatočit s únavou

  Čerstvý vzduch

  I když to pro někoho bude znít nepochopitelně, choďte častěji ven. Tělo si pak lépe zvykne na chladnější teplotu a stanete se otužilejší. Otužilí lidé jsou často mnohem méně náchylní k nachlazení a chřipce. Dopřejte si během pracovní či školní pauzy procházku na čerstvém vzduchu. Posílí vaši imunitu a navíc si skvěle vyčistíte hlavu od všech povinností. Pokud takovou možnost nemáte, otvírejte si alespoň pravidelně okno, ať může proudit čerstvý vzduch. Okysličí vaši krev, zvýší výkonnost vaši práce a navíc ničí bakterie v místnosti.

  Třapatka posiluje imunitu, když je venku psí počasí. Dáte si čaj nebo koupel?

  Bylinky jako zázrak pro naše tělo

  Bylinky jsou nepřekonatelným darem přírody, většina z nich jsou vynikající na chuť a navíc mají prokázané léčebné účinky. Pravděpodobně nejznámější bylinkou pro posílení imunity je Echinacea. Posiluje obranyschopnost a využívá se i při vážnějších onemocnění. Další známou bylinou je rakytník, která se označuje i jako vitaminová bomba. Obsahuje vitaminy skupiny A, B, C, K a F. Významně podporuje imunitní systém a zvyšuje odolnost proti infekcím a stresu.

  FOTO: nachlazení

  nachlazení - young-woman-2239269_1920nachlazení - Respirační onemocněnínachlazení - ovoce – smoothienachlazení - bylinkynachlazení - čaj – máta
  Další fotky
  nachlazení - chřipka_2nachlazení - podzim


  Nepřehlédněte