7 tipů pro intimní hygienu

1.4.2019
Redakce

1. Sprcha lepší než vana

I když patříte mezi milovníky horké vany, vašim intimním partiím horká voda nedělá příliš dobře. Pokud si horkou koupel dopřejte spíš jen výjimečně, tak se nic nestane, ale denní koupel se rozhodně nedoporučuje. Raději si denně dejte sprchu, kde můžete střídat teplou a vlažnou vodu, která je ideální pro rozproudění krve.

2. Pravidelná výměna prádla

K hygieně patří také pravidelná výměna dámského a pánského spodního prádla. Ať nosíte bavlněné dámské kalhotky nebo si potrpíte například na tanga kalhotky s krajkou, tak si je denně vyměňujte. Pokud sportujete, tak se nebojte prádlo si vyměnit ihned po sportu. To stejné platí u pánského spodního prádla, například bavlněných trenýrek, které muži rádi používají nejen ke každodennímu nošení, ale také na spaní.

3. Kvalitní materiály

Při nákupu spodního prádla i dalších svršků se vždy zajímejte o materiál, ze kterého je oblečení ušité. Vždy si vybírejte přírodní materiály a syntetické materiály volte jen minimálně, případě si vyberte bavlněné spodní prádlo nebo jiné oblečení s menším podílem syntetiky.

4. Pozor na aviváž

Dejte si pozor na to, jaký prací prášek a aviváž používáte. Pokud máte citlivou pleť a trápí vás problémy s intimními partiemi, tak vybírejte produkty, které jsou ke kůži šetrné. Co se týče spodního prádla, tak byste na jeho praní aviváž neměli používat vůbec. Jen tak vám prádlo vydrží delší dobu jako nové.

5. Přírodní produkty

Pokud máte alergii na některou složku pracího prášku nebo aviváže, případě vám dělají zle sprchové gely a mýdla, tak si vybírejte takové, které jsou určené přímo pro použití na intimních partiích. Skvělou službu udělají také dětská mýdla a sprchové gely. Vybírejte si raději přírodní produkty, případně bio výrobky.

6. Zachovat správné pH

Abyste se vyhnuli podráždění kůže na intimních partiích, svědění a nepříjemnostem v podobě zánětů nebo mykóz, tak se snažte udržet přirozené pH. Rozhodně si intimní místa nenatírejte krémem, nepoužívejte na ně deodorant, a pokud se umýváte častěji, tak použijte speciální přípravky pro tyto partie nebo jen obyčejnou vodu.

7. Milostné hrátky

Možná vás překvapí, že pravidelný milostný život pomáhá proti zánětům a mykózám stejně tak jako hygiena a kvalitní spodní prádlo. Dopřejte si s partnerem rozkoš a nebraňte se i častějšímu vzrušení. Nestřídejte však partnery a raději si užívejte v dlouhodobém a spokojeném vztahu.

PRNepřehlédněte