28℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Aféru s doutníkem a stážistkou Clinton před 24 lety ustál, Monika se kvůli ní trápí dodnes

Další fotky

Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi a skandální pověsti se proto nejspíš nezbaví do smrti. Na druhou stranu, která z žen může tak jako ona říct, že se zalíbila nejmocnějšímu muži planety?

Reklama

Dnes oslaví už 46. narozeniny, tehdy jí bylo o víc jak polovinu méně, krásných a nadějeplných 22 let. Můžeme se jí divit, že o (pouhých) 27 let starší Clinton se vším tím charismatem významu a moci popletl hlavu? K čemu tehdy vlastně přesně došlo – a nedošlo?

  • Monika Lewinská, rodným jménem Monica Samille Lewinsky (23.  července 1973) v roce 1995 vystudovala psychologii na Lewis & Clark College a v létě nastoupila jako neplacená stážistka do Bílého domu.
  • Již v listopadu dokázala zařídit, že si ji prezident povšiml. Hned při prvním rozhovoru s ním předvedla své umění flirtovat. Ukázala mu potutelně své prádlo a řekla mu, že ho obdivuje a že se jí nesmírně líbí. Clinton se prý této „předváděčce“ zasmál a nabídl jí, zda si nechce prohlédnout jeho soukromou kancelář. A to byl začátek aféry, která trvala 18 měsíců (podle jiných zdrojů jen 16 měsíců), odehrálo se během ní asi devět nebo deset schůzek a došlo k asi 50 erotickým telefonátům.

Nevadí mi žít v mužském světě, pokud v něm mohu být ženou. Nejslavnější výroky Marilyn Monroe

  • Bil Clinton nebyl v tomto oboru žádný nováček. Sám o sobě ostatně řekl: „Sex je pro mě v životě nezbytností stejně jako dýchání.“ Mimomanželských afér se dopouštěl už jako guvernér a v Bílém domě v nich jen pokračoval. Tentokrát však došlo k tomu, že Monika prý byla na rozdíl od ostatních jeho „přítelkyň“ poněkud indiskrétní.
  • Vše však není úplně jednoznačné. Šlo skutečně o nevěru? Při studiu Písma svatého totiž Clinton dospěl k jeho pozoruhodnému výkladu v tom smyslu, že „pouhý“ orální mimomanželský sex nevěrou není, a ničeho víc se nikdy nedopustil.

První kandidátka na prezidentku Spojených států se živila jako věštkyně a bohatla na Wall Street. Victoria Woodhull bojovala za práva žen až do konce

  • Ke Clintonovým setkáním s Monikou docházelo v jeho pracovně nebo koupelně v Bílém domě, i když tou dobou byla v sídle prezidenta přítomna i Clintonova manželka Hillary. Clinton se pokoušel několikrát tento vztah ukončit, ale bylo to marné, nakonec ho vždy přemohla „chemie lásky“.
  • Možná se prezident i snažil ovládnout, ale nedařilo se mu to. Došlo údajně i k tomu, že třeba Jásir Arafat čekal v Růžové zahradě (Rose Gardner), až prezident v Oválné pracovně dořeší naléhavé „světové“ problémy se stážistkou.

5 důvodů, proč ženy pouští k vodě muže, které milují

  • Celá aféra značně zasáhla i širokou veřejnost. V době, kdy aféra vrcholila, zpravodajská stanice CNN zaznamenala sledovanost o 40 % vyšší než obvykle. Deníky a časopisy zařadily do svého obsahu i speciální poradny, v nichž psychologové radili, jak odpovídat na dotazy dětí týkající se „orálního sexu“ a odborníci na Bibli i právo se dohadovali, zda orální sex je pohlavní styk a tudíž i nevěra.
  • Dnes, po 24 letech, celá aféra dávno ztratila svou třaskavost. Bill Clinton se nemusel rozvést ani se vzdát prezidentského úřadu, protože obojí bylo zřejmě postaveno na tak složitých, pevných a vzájemně propletených základech, že nějaké dvě mimomanželské ejakulace s nimi sice nepříjemně zatřásly, ale ohrozit je nedokázaly. I když se k nim později připojila i Clintonova lež pod přísahou, Bill Clinton byl zvolen prezidentem i po druhé.

FOTO: Monika Lewinská

Monika Lewinská - Svůdná Monika – celeb.gateMonika Lewinská - Bývalý prezident Clinton s doutníkem Gurkha – Corona Cigar CompanyMonika Lewinská - 57a011e3c031913f554e2638a11292c4 – kopieMonika Lewinská - Monika Lewinsky v depresi – Free RepublicMonika Lewinská - ka Lewinsky v časopise Vanity Fair – Vanity Fair
Další fotky
Monika Lewinská - Obliba zpodobňovat známé nebo skandální osobnosti jako Monu Lisu – v tomto případě Monika na titulní strátnce časopisu The New Yorker (8.2.1999)-OddeeMonika Lewinská - Monika Lewinsky – Dancing Monica’sMonika Lewinská - Monika Lewinsky – The ForwardMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2014) – zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2014) -zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2014) –zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2015) –zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2016) –zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2019) – zimbioMonika Lewinská - Monika Lewinsky (2019) –zimbioMonika Lewinská - Monica LewinskyMonika Lewinská - Prezident Clinton, Hillary a Monika Lewinsky – The Dandy GoatMonika Lewinská - Monika Lewinská (karikatura) – The Cagle PostMonika Lewinská - MIMO – Hillary – caricatureMonika Lewinská - Prezident Clinton se svou stážistkou Monikou Lewinsky – indice edition
  • Monica Lewinská se potom začala věnovat výrobě kabelek a jejich prodeji po internetu pod značkou „The Real Monica Inc.“ V roce 2006 získala magisterský titul v sociální psychologii na London School of Economics.
  • S aférou a jejími důsledky se Monika nedokázala vyrovnat dodnes. Zatímco dříve tvrdila, že mezi ní a prezidentem šlo o vzájemný vztah, protože spolu mluvili o společné budoucnosti a Bill jí recitoval verše, dnes se cítí spíše zneužitá. Připojila se ke kampani „Mee Too“ a bojuje proti kyberšikaně, jejíž se cítí být první obětí. Otázku, kterou dostala na tiskové konferenci v září 2018 v Jeruzalémě, zda jí Clinton nedluží omluvu, nechala bez odpovědi…

 

Včera, 17:30
V Kremlu ho 23. srpna 1939 podepsali ministr zahraničních věcí Německa Joachim von Ribbentrop a...
Včera, 16:44
Unikátní obraz Akce I (Vajíčko) Mikuláše Medka, zachycující ženu v modré barvě, rozbíjející vejce, se...
Včera, 16:00
Ten obraz se mi pořád nedaří. Městská rada sice nenaléhá, ale přeci jen… Jde i...
Včera, 14:00
Na vojnu se tehdy povětšinou rukovalo v radostné náladě s myšlenkou na brzké vítězství a...
Včera, 13:00
K vloupání do pracovních strojů došlo na Čechticku. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až...
Včera, 11:30
Edward I., známý též jako Edward Longshanks (Dlouhán), se všeobecně považuje za největšího válečníka mezi...
Včera, 10:00
Sice to vypadá na první pohled dost zvláštně, čtení z ruky totiž je synonymum pro...
okolí autobusové zastávky Aš-Kino
Včera, 09:01
Nejzápadnější město v České republice, odkud je to do Německa co by kamenem dohodil. Určitě...
Včera, 08:00
Hlad. Pocit vyvolaný nedostatkem potravy, jenž v lehčí formě zažil každý z nás. Pojďme se...
22.8.2019
Neznámý pachatel se v odpoledních hodinách mezi 17. a 18. srpnem v Kutné Hoře vloupal...
Reklama