Afrodiziakální kurkuma rozproudí vášeň. Stačí ji nastrouhat do vody s kapkou citronu

2.11.2018
P98

Jedná se o kurkumu. Ačkoliv to mnozí z vás budou znát jako složku kari, nebojte se. Jedná se o opravdový zázrak, který nestojí moc a působí na všelijaké zdravotní problémy a co víc. Díky kurkumě můžete i některým nemocím předcházet. Proto není divu, že hlavní složka kurkumin se přidává do výživových doplňků.

Lék na rakovinu?

Podle novodobých studií by kurkuma mohla pomáhat jako prevence proti demenci nebo i cukrovce! Opravdu účinný lék na rakovinu sice objeven ještě nebyl, ale ze zkoumání vychází, že kurkumin by měl mít pozitivní účinky u rakoviny tlustého střeva. Konkrétně proti tvorbě metastáz, což pro lidi, kteří trpí touto nemocí je největší strašák.

Celer už dávno nepatří jen pod svíčkovou. Zatočí s depresemi a působí jako silné afrodiziakum

Detoxikace a jiné účinky!

Kromě již vyjmenovaných schopností funguje jako protizánětlivý lék. Potlačuje srážlivost krevních destiček a zároveň by měla zvyšovat tvorbu steroidního hormonu (kortizon) v nadledvinkách. Ten podporuje protizánětlivé procesy. Tím pádem ho můžeme nepřímo považovat za prevenci proti artritidě či kardiovaskulárním onemocněním.

V neposlední řadě se kurkumin dá využít v kombinaci se zázvorem k detoxikaci jater.

Pokud máte problém se zažíváním, doporučuje se po ránu vypít vlažná voda s kapkou citronu a trochu kurkumy. Kurkuma podporuje vznik žluči, díky které lépe trávíme tuky. Takže už zde máme další účinek. Skvělý recept na hubnutí!

Ve fotogalerii naleznete další rady k čemu využít kurkumu:

FOTO: Zázračné účinky kurkumy

Zázračné účinky kurkumy - kurkumaZázračné účinky kurkumy - ginger-1928545_960_720Zázračné účinky kurkumy - stažený souborZázračné účinky kurkumy - broken-tooth-3324281_960_720


Nepřehlédněte