Bestiální mladík před lety ubodal těhotnou matku! I zbytek rodiny. Jaký byl důvod ohavného činu?

11.6.2018
Soňa Brunnerová

Tři osoby v krvi

Na začátku prosince roku 2000 byl nahlášen nález třech mrtvých těl osmnáctiletým Michalem. Nevlastní otec, vlastní matka i jeho bráška, kterému bylo pouze 3 roky, byli zavražděni. Případem se zabývala i mord parta pražského prvního oddělení. Stalo se to na Praze 5, čerstvě osmnáctiletý mladík se zhroutil a skončil v Bohnicích. Připomíná vám to něco? Ano, o tom byl natočen jeden díl seriálu Případy 1. oddělení, který se jmenuje Klíčový důkaz.

Rodiče se léta „přetahovali“ o děti. Střídavá péče může být pro dětskou mysl devastující, shodují se odborníci

Policisté měli více verzí a jednou z nich byla samozřejmě i možnost, že to celé spáchal osmnáctiletý Michal. Policisté se snažili dostat informace z okolí i od příbuzných, kteří žili ve stejném domě.

Michal Š. byl polosirotek, otec se mu zabil na motorce, když mu bylo jedenáct. Matka si našla Tunisana Muhammada, za kterého se vdala. Michalovi se to nezamlouvalo, začaly hádky a stížnosti u prarodičů, kteří žili v přízemí domu.

Brutální loupežník a kanibal z 16. století. Vraždil těhotné a požíral nenarozené děti

Nesedělo alibi

Měl alibi, že šel fotit noční Prahu a pohyboval se v Karlíně. Jenže nebyl zaznamenán na městských kamerách.

Při laboratorním zkoumání bylo zjištěno, že se na Michalovy boty dostaly kapky krve, což bylo dalším důkazem, že útočil právě student. Ten se doznal až po dvanácti dnech.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

Jak to probíhalo?

Když došel domů, pohádala se ním matka. Vyndal nůž v pouzdru, dal si ho za tepláky. Nejdříve 32 ranami ubodal vlastní matku Evu, potom na místo činu přiběhl malý brácha, který začal křičet a volat maminku. Ohnal se po něm a zabil ho. Mrtvé tělo potom odnesl do sousedního bytu, který byl prázdný a jednou v něm měl bydlet.

Nakonec si počkal s pistolí na schodech, až se vrátí jeho otčím. A jakmile se přiblížil k bytu, Michal po něm začal střílet. A jak získal střelnou zbraň? Dohodl se se spolužákem a vykradl s ním byt jeho rodičů. Ponechal si pistoli, spolužák si nechal peníze.

Šílenec Julio Caesar děsil Český Krumlov. Otec ho vykázal, protože měl sklony k sadismu a nekrofilii

Důvod tohoto činu?

Mladý trojnásobný vrah se nesmířil s tím, že se matka vdala za cizince. Ten ho bil a přehlížel. Silnou nenávist v něm podporovala babička s dědou. Michal začínal přemýšlet o vraždě v době, kdy se měl na svět dostat další sourozenec. Michalova matka v době své smrti byla ve vysokém stupni těhotenství.

FOTO: Krimipřípad: Michal Š.

Krimipřípad: Michal Š. - TěhotenstvíKrimipřípad: Michal Š. - Vrah Michal Š.Krimipřípad: Michal Š. - Vrah Michal Š.Krimipřípad: Michal Š. - Vrah Michal Š.Krimipřípad: Michal Š. - Vrah Michal Š.
Další fotky
Krimipřípad: Michal Š. - Vrah Michal Š.

U soudu změnil výpověď, že nevěděl, co dělá, protože požil LSD. Nakonec byl odsouzen na třináct let, v roce 2002 mu byl trest prodloužen na patnáct let. O případu pojednává pořad Legendy kriminalistiky, který vysílala Česká televize.

Případ Studna. Kolem hrůzného mordu je řada nejasností. Opravdu vraždil otec?Nepřehlédněte