Bojujete s on-line školou? Řekněte si o pomoc

Velkou závist probudila pandemie koronaviru v dětech a rodičích. Nezávidí se nic materiálního, závidí si dobré učitele a učitelky. Zatímco někde funguje on-line výuka na jedničku, jinde hodně pokulhává. Proto se řada institucí rozhodla přispěchat na pomoc a nabízí různé formy doučování.

Jde například o bezplatný Klub anonymních záškoláků, což je dlouhodobý projekt Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, do nějž jsou zapojeny podobné instituce z celého Česka. Doučování probíhá prostřednictvím individuálních videolekcí, při nichž si žák procvičí problematické učivo, zopakuje si témata, ověří si správné pochopení. Kdo by rád doučování využil, může se přihlásit na webu mitkamjit.cz/KAZ a následně se ho „ujme“ některý z pedagogů s příslušnou odbornou kvalifikací. Pak už si dohodnou on-line hodinu a jde se na učení!

Edukační oddělení Galerie hlavního města Prahy zase nabízí volně ke stažení výukové listy a úkoly. Materiály jsou doplněny o fotografie, ilustrace a videa a mohou je využít při dálkovém vzdělávání učitelé i děti a rodiče.

Na pomoc unaveným rodičům a dětem, které mají v učivu mezery, vyrážejí i vysokoškolští studenti. Na internetových fórech a ve skupinách na sociálních sítích nabízejí doučování z matematiky, angličtiny i češtiny a dalších předmětů.

Někomu nejde cizí jazyk do hlavy hlavně proto, že nechápe souvislosti. Pomůže on-line výuka?

Smíchovská Stanice přírodovědců zase poskytuje doučování z chemie, a to dokonce až po maturanty. Také Nová škola o. p. s. pomáhá s doháněním učiva dětem dlouhodobě, a to projektem Společně v knihovně, kdy děti docházejí za lektory na doučování do některých poboček knihovny. Nyní k názvu projektu přibyl dodatek Pomoc na dálku. Ta je cílena na žáky základních škol a prvních ročníků škol středních. Stačí si vybrat den a čas podle aktuální nabídky, vyplnit krátký formulář a v domluvený čas se on-line připojit. Ideální je předem lektorům poskytnout materiály, s nímž děti pomoc potřebují nebo třeba naskenovat stránky z učebnice s učivem, s nímž bojují.

Na děti ale nezapomíná ani břevnovské Prevcentrum, které se dlouhodobě zaměřuje na prevenci rizikového chování a poskytování psychosociální pomoci osobám ohroženým závislostmi, dalšími formami rizikového chování a duševních onemocnění.

Už při jarní covidové vlně nabídlo seriál Prevence z obýváku a pokračuje s ním i nyní. Na webu Prevcentra najdou zájemci odkazy na videa či pracovní listy na témata, jako je například jinakost, samota, změna… Pro představu – na příběhu pojmenovaném Ema je ilustrováno téma samoty a cílí na pojmenování a pochopení pocitů, které může samota vyvolat. Určen je pro děti a dospívající od 12 let.

Dnes, 05:49
Pokud bude systém on-line registrace na očkování proti koronaviru úspěšný, vládní zmocněnec pro IT a...
Dnes, 05:33
Dnes jsou běžnou částí silničního provozu a už si bez nich nedokážeme představit fungování na...
Včera, 15:35
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:35
Je to svět, který by si právem zasloužil samostatný obor studia. Astronomie, geologie, chemie, biologie....
Včera, 13:41
Pomeranče jsou jedny z nejoblíbenějších citrusových plodů. Obsahují spoustu zdraví prospěšných látek. Jejich pravidelná konzumace...
Sčítání lidu 2021
Včera, 13:30
Po deseti letech bude probíhat další sčítání, které organizuje, Český statistický úřad a uskuteční se...
Včera, 12:18
Za prodej potravin dvojí kvality bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. V novele zákona...
Včera, 11:48
Namibská poušť tvoří velkou část pobřeží jihozápadní Afriky. Slovo „Namib“ pochází z námštiny, místního jazyka,...
Včera, 10:46
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert....
Včera, 10:20
Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Firma Pietro Filipi...
Včera, 06:00
Ačkoliv se to tak nemusí zdát, Erik Pardus alias strážmistr Zahálka z Četnických humoresek byl...
Reklama