• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Bulvár uštval psychicky labilní hvězdu popu k smrti

  7.4.2022
  Jitka Kačánová

  Krásná křehká blondýnka z Frenštátu pod Radhoštěm zpočátku kariéry zažívala obrovský úspěch po boku své osudové lásky Petra Sepéšiho. Když ho ale ztratila, zhroutila se a až do konce života hledala další velkou lásku. Na cestě za štěstím však klopýtala, bojovala se závislostí na lécích a alkoholu a ocitala se na titulních stranách bulváru. Nakonec svůj smutný osud neunesla a dobrovolně skočila pod vlak.

  Ani osm let od smrti Ivety Bartošové na ni lidé nezapomínají. „Iveta má obrovský dar shůry – lidé jí spoustu věcí odpustí a mají ji rádi,“ řekl o ní kdysi zpěvák a skladatel Michal David. Tím v podstatě vystihl, proč se Bartošová navzdory svým pádům dokázala několikrát úspěšně vrátit zpět na výsluní.

  Léto mý!

  První úspěchy přišly strašně brzo. Až moc,“ tvrdila o sobě Bartošová, která ve dvojici s Petrem Sepéšim počátkem osmdesátých let doslova vtrhlado českých domovů. Nebýt nešťastné Sepéšiho smrti mohlo být v jejím životě všechno úplně jinak. Takhle se ale zlomenážalem stáhla do ústraní,
  aby se další rok vrátila s největším hitem své kariéry, který se ve svých slovech vracel k poslednímu létu se Sepéšim.

   

  TO MI HLAVA NEBERE: Volejte doktora Chocholouška!

   

  Pak se sblížila s Ladislavem Štaidlem a díky jeho schopnostem i lásce vystoupala na vrchol, získala několik Zlatých slavíků i cen Týtý a zdálo se, že její hvězdné kariéře nestojí nic v cestě. Ona však zatoužila po dítěti, které Štaidl, který měl už své tři z prvního manželství, zprvu odmítal. Nakonec souhlasil pod podmínkou, že Bartošová bude matkouna celý úvazek. Ta mu to sice slíbila, ale nakonec to nedodržela a od Štaidla i s malým Arturem odešla. A to byl začátek jejího konce.

   

  Koronavir dál kosí hvězdy. Gottův dvorní hitmaker to bohužel neustál

   

  Neměla talent na život

  Začala pít a brát prášky proti depresím a neúspěšně hledala nějakého muže, se kterým by mohla být šťastná. „Když nastaly problémy, kdy musela chodit na psychiatrická vyšetření, dva nezávislí psychiatři jí naměřili IQ 132. Ona mohla ve vteřině do Mensy. Tady je vidět, jak je to vysoké IQ na h*vno, když nemáš talent na život,“ řekl později Štaidl.

  Její problémy jí připravily i o milovaného syna Artura, kterého nakonec soud svěřil do opatrovnictví otce. Jejich vztah se později natolik vyhrotil, že s ní Artur v jednu chvíli vůbec nekomunikoval, a Bartošová mu do médií napsala otevřený dopis: „Ty jsi pro mne jediným pevným bodem ve vesmíru. Vždycky jsi byl! Já jsem chtěla být šťastná s tebou, místo toho jsem nešťastná bez tebe. Ale hlavně chci, abys byl šťastný ty. Sním o tom, že se dokážeme spolu ještě smát. O tom, že se dokážu zvednout z popela a být tu zase pro tebe. Jen pro tebe. Miluji tě, věř mi, moc tě miluji. Dokážu to. Chci to kvůli tobě!“ napsala v dopise mimo jiné. Bohužel to ale už nedokázala a nakonec si vzala život.

   

  Královna českého popu slaví 55. narozeniny. Jak začala její pěvecká kariéra?

   

  Svůj podíl na tom měl i bulvár; současný řeporyjský starosta Petr Novotný (ODS) o ní necelý rok před její smrtí prorocky prohlásil: „Samozřejmě, my ji teď zabijeme. Ona se ale už zabíjí sama. Faktem je, že na ní dlouhé roky parazitujeme, lidsky ji až lituji. My na ní budeme parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm. Je to tvrdé, morálně špatné, ale je to tak.“

  IVETINI OSUDOVÍ MUŽI

  Petr Sepéši: První lásku budoucí hvězdy tragicky ukončila nehoda, při které Sepéši skončil pod koly vlaku, když doufal, že stihne projet na železničním přejezdu na červenou. Po jeho smrti v létě 1985 se Bartošová na několik měsíců zcela odmlčela. Sepéši byl prý největší láskou jejího života.

  Ladislav Štaidl: Další lásku o pár let později našla v náruči hitmakera Ladislava Štaidla, dlouholetého spolupracovníka Karla Gotta. V roce 1996 mu porodila syna Artura. Roky po Štaidlově boku hudební kritici někdy označují za její zlatou éru.

  Jiří Pomeje: Po mnoha neúspěšných vztazích do toho v roce 2008 společně praštili s populárním hercem a neúspěšným producentem Jiřím Pomejem. Ten si u ní léčil zlomené srdce po rozvodu s herečkou Michaelou Kuklovou. Manželství jim vydrželo pouhé dva roky.

  Josef Rychtář: Poslední muž Bartošové, který se proslavil hrubými způsoby a rvačkami. Zlé jazyky dokonce říkají, že právě jeho neblahý vliv na rozkolísanou psychiku zpěvačky způsobil, že se rozhodla ze světa odejít dobrovolně pod koly vlaku.

   

  Charismatický herec s křehkou psychikou slaví 75. narozeniny  Nepřehlédněte