29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Byl zřejmě svědkem Hitlerovy sebevraždy, dožil spokojeně v Mnichově. SS-Gruppenführer Hans Rattenhuber

Další fotky

Co je válečný zločin a co válečný zločin není? Vysoce postavený důstojník SS, šéf Říšské bezpečnostní služby a zároveň i osobní ochranky Adolfa Hitlera podílející se na činnosti organizace Lebensborn Johann „Hans“ Rattenhuber zas až takový zločinec asi nebyl.

Reklama

Narodil se tak akorát, 30. dubna 1897, aby ve třicátých letech mohl rychle stoupat po kariérním žebříčku NSDAP a SS. Vůdce mu udělil generálskou hodnost SS-Gruppenführer, u SS čtvrtou nejvyšší. Jeho podíl na válečných zločinech Sovětský svaz nakonec „ocenil“ nejprve sedmiletou internací a posléze vězením v délce nakonec jen 3,5 roku. Co všechno ještě zažil?

Dva různé osudy lidických vrahů. Jeden měl štěstí, že se hodil komunistům…

  • Pocházel z Oberhachingu ležícího poblíž Mnichova v Bavorsku. Po vychození obecné školy přešel na gymnázium, kde později odmaturoval. Začal studovat v Mnichově na univerzitě, ale v roce 1916 byl odveden do císařské bavorské armády k pěšímu pluku. Během první světové války si vysloužil oba dva stupně železného kříže a dosáhl hodnosti poručíka.
  • Počátkem roku 1919 byl demobilizován a vstoupil do řad jednotek „Freikorps“, pravicové polovojenské organizace. V květnu došlo k její reorganizaci, kdy byla začleněna do „Reichswehru“, čili Říšské obrany, ozbrojených sil meziválečné německé republiky v letech 1919 až 1935. Z armády Rattenhuber definitivně odešel počátkem roku 1920.

Poslední Vánoce nacistických zločinců. Tyto dobové fotky jste pravděpodobně neviděli

  • Znovu nastoupil na mnichovskou univerzitu, ale dokončil pouze dva semestry a vstoupil do řad zemské policie v Bayreuthu. Za dva roky byl přeložen do Mnichova.
  • V Mnichově se mu dařilo, dosáhl hodnosti majora zemské policie. 10. března 1933 vstoupil do SS a stal se pobočníkem prezidenta bavorské policie Heinricha Himmlera. Téhož roku vstoupil také do NSDAP.

Nacistická pěstírna čistých árijců. Lebensborn na zámku Veltrusy

  • V prosinci 1934 se oženil s Paulou Dentzovou (1906 – 1978), se kterou měl později dvě děti, syna a dceru.
  • Od 30. ledna 1933 až do konce druhé světové války sloužil ve štábu Reichsführera-SSHeinricha Himmlera jako šéf Říšské bezpečnostní služby a šéf osobní ochranky Adolfa Hitlera. Zároveň byl členem nacistickou vládou podporovaného zapsaného spolku „Lebensborn“, jehož cílem bylo na základě nacistické ideologie o rasové hygieně (nacistická eugenika) zvýšit počet árijských dětí, včetně dětí pocházejících z mimomanželských svazků vybraných párů.
  • Rattenhuber byl jedním ze skupiny, kterému Hitler oznámil, že raději spáchá sebevraždu, než aby padl do sovětského zajetí.

FOTO: Johann „Hans“ Rattenhuber

Johann „Hans“ Rattenhuber - Generál Johan Rattenhuber – findagraveJohann „Hans“ Rattenhuber - Johan Rattenhuber – AlchetronJohann „Hans“ Rattenhuber - Johann rattenhuber s HHitlerem – Footage FramepoolJohann „Hans“ Rattenhuber - Sestra v domově Lebensbornu – wikipediaJohann „Hans“ Rattenhuber - Johan Rattenhuber (vpravo)- When the Cold Breeze Blows Away Wiki – Fandom
Další fotky
Johann „Hans“ Rattenhuber - Rattenhuber V SOVĚTSKÉM ZAJETÍ – WIKIPEDIAJohann „Hans“ Rattenhuber - Security magazínJohann „Hans“ Rattenhuber - Hrob Johanna Rattenhubera – find a grave
  • Během pokusu o útěk z Vůdcova bunkru v Berlíně byl Rattenhuber několikrát vážně raněn do nohy. Dne 2. května 1945 padl do sovětského zajetí a potom deportován a internován v Sovětském svazu. Rattenhuber byl odsouzen 15. února 1952 soudem Moskevského vojenského okruhu na 25 let vězení. Dekretem předsednictva Nejvyššího sovětu ze září 1955 byl 10. října 1955 propuštěn z vězení a předán úřadům Německé demokratické republiky, které mu umožnily přejít do západního Německa. Zemřel 30. června 1957 v bavorském Mnichově.

 

Před 2 hodinami
Třicetileté panování na trůně madagaskarského království jí vyneslo spoustu nelichotivých přezdívek, jako například Krvavá Mary....
Dnes, 16:00
Praha je plná tajemství. Každý si zde může najít to svoje a pátrat, hledat, objevovat....
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Jmenoval se Hans Axel von Fersen a patřil ve své době mezi přední švédské šlechtice....
Dnes, 11:30
Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů,...
Dnes, 10:00
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Dnes, 08:00
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama