Čeští kuchaři jsou nejlepší na světě! Naše svíčková měla úspěch i v Singapuru

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR porazil všechny týmy z celého světa, které bojovaly o bronzovou sošku lva, národní symbol Singapuru. V konkurenci kuchařů z Taiwanu a Nového Zélandu báječně uspěl. „Jsme nadšení, protože tato soutěž je skutečně ohromně prestižní. Takovéhle umístění jednoznačně potvrzuje, že česká gastronomie a um českých kuchařů a cukrářů jsou na špičkové úrovni,“ říká manažer týmu Tomáš Popp.

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR celou cestu za vítězstvím doprovázel ambasador českého týmu, sám zapalený kuchař samouk Ondřej G. Brzobohatý: „Je to pecka! Jsem fascinován tím, co čeští kouzelníci kuchyně dokážou připravit a jak sladit chutě. Svým způsobem mi to připomíná skládání hudby. Tam také hledáte ideální ingredience a množství, aby z toho na závěr vznikl ohromný zážitek. Moc klukům gratuluji, protože vaření je pro ně vášeň a tu cenu si zaslouží.“

Bistro Střecha pokračovatelem Jídelny Kuchařek bez domova? Nabídne práci jak bezdomovcům, tak ex-vězňům

Tříchodové menu

Soutěž měla tři kola. V prvním kole 24. dubna musel každý tým připravit pro 85 osob tříchodové menu. Vymezený čas pro přípravu menu byl pět hodin. „Náš tým vařil jako předkrm terinu z halibuta a královského kraba. Hlavní chod obsahoval telecí svíčkovou, omáčku z foie gras. Dezert byl postavený na čokoládě a maracuji,“ říká kapitán národního týmu Jan Horký.

FOTO: Čeští kuchaři na Singapuru

Čeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuruČeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuruČeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuruČeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuruČeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuru
Další fotky
Čeští kuchaři na Singapuru - Jídlo čeští kuchaři na singapuru

„Komisaři naši práci ohodnotili stříbrnou medailí. Ocenili pčedevším chuťovou vyváženost menu, týmovou práci, skvělou organizaci i design pokrmů,“ říká Tomáš Popp.

Zlaté kuchařské umění

Ve čtvrtek 26. dubna národní tým prezentoval své pokrmy podle zadaných kritérií (tříchodové menu, lakto ovo menu…) z kuchařského a cukrářského umění (skulptura, dezerty, bonbony). Teplé pokrmy jsou v tomto případě vystavovány za studena. Prezentace byla inspirována kubismem. „Kuchařská část této disciplíny byla hodnocena zlatou medailí.

Kam za dobrým jídlem: Na lososa do Újezda, za středověkou kuchyní do Líbeznice

Zlatá medaile je pro tým obrovský úspěch. Nestává se každý rok, abychom z tak prestižní soutěže přivezli zlatou,“ říká Jan Horký. „Cukrářské umění se týmu povedlo, ale singapurské klimatické podmínky (vysoká vlhkost a teplota) sehrály svoji roli. Ze Singapuru si odvážíme za cukrářskou část soutěže pěkný bronz,“ říká Helena Fléglová, jedna ze tří cukrářek týmu.

Battle of the Lion

Tři nejlepší týmy soutěže se právě dnes utkaly v souboji o bronzovou sošku lva. Soutěžily týmy Taiwanu, Nového Zélandu a České republiky. Vařilo se pro 50 osob a vymezený čas na přípravu tříchodového menu byl čtyři hodiny.

Hladoví hosté se dožadovali jídla po zavíračce, z restaurace je vyvedla až policie

„Vítězné menu obsahovalo: lososa a mušle (předkrm), hovězí líčka a hovězí roštěnou (hlavní chod), jahody a kokosové pyré (dezert). Suroviny dodal organizátor soutěže a dopředu nebyly známy. Tým měl na poradu jednu hodinu a v té musel rozhodnout, jaké menu připraví,“ říká Jan Horký.

Kam na pořádný burger? Známe pět nejlepších burgráren v centru Prahy, kde si opravdu pošmáknete

Menu připravoval šestičlenný tým a pomocník myjící nádobí, který je také členem týmu. Tým ve složení Jan Horký – kapitán, Patrik Bečvář, Martin Pudil, Petr Vlásek, Pavel Minář, Helena Fléglová – cukrářka a Norbert Hojda – šéfkuchař v roli “myče” nádobí vybojoval pro Českou republiku historický úspěch. „Konečně jsme ukázali, co v nás je. Máme díky našim partnerům skvělé podmínky na tréninky a povedlo se nám je letos zúročit,“ říká Popp.

Výběr nejhorších restaurací v Praze. Kam byste raději neměli chodit?

Národní tým kuchařů…

Kulinární tradice je otiskem naší kultury. Česká gastronomie má za sebou slavnou historii a my na ni navazujeme. Naším cílem je reprezentovat to nejlepší z národních gastronomických tradic na soutěžích po celém světě. Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR je tým špičkových šéfkuchařů a šéfcukrářů. Opírá se o zázemí Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Složení týmu najdete na našem webu www.narodnitymkucharu.cz.

Dnes, 04:00
Klasika stříbrného plátna, i tak se dá nazvat film U pokladny stál s Vlastou Burianem...
Dnes, 04:00
V následujících třech týdnech je kvůli epidemii covidu-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO)...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
Od 1. března bude v hromadné dopravě, obchodech a na dalších místech, kde se lidé...
Včera, 14:19
Zemědělský ústav opět zachytil škodlivé organismy v osivu paprik z Číny. Můžou způsobit zničení celé...
Včera, 14:10
V Česku byla v jednom případě potvrzena nakažlivější jihoafrická mutace koronaviru. Informace o několika podezřeních...
Včera, 13:25
Déjà vu je velmi zvláštní, prchavý pocit, že se opakuje něco, co se už kdysi...
Včera, 12:47
Francie poskytne Česku k polovině března 100 tisíc dávek vakcíny proti covidu-10 od firem Pfizer/BioNTech. Babiš...
Včera, 12:00
Mnohé domácí či zahraniční výzkumy potvrzují, že seniorky a senioři mají své intimní a sexuální...
Včera, 11:15
Největší vojevůdci v dějinách lidstva se bohužel nehodnotí zejména z toho hlediska, zda bojovali za...
Včera, 10:40
Prodeje léků na předpis v českých lékárnách a nemocnicích loni činily 71 miliard korun, což...
Reklama